reklamı kapat

POPÜLER

loki

Avengers Endgame sonrası Loki nasıl hayatta kaldı?

Avengers Endgame sonrasında Marvel stüdyolarının Tom Hiddleston‘ın rol alacağı bir Loki dizisi geliştirdiği ortaya çıktı. Peki Infinity War’un başında ölen bu karakter nasıl geri dönecek?

Kısaca hatırlatmak gerekirse Loki‘nin ölümü Avengers Infinity War’ın başlangıcında yaşanmıştı. Thanos ve Black Order, Asgardlıların gemisine saldırmıştı. Bu sırada Thor, Thanos’u alt edemeyince Loki şansını denemiş ve deli titan tarafından öldürülmüştü. Bu sahnenin ardından Marvel Sinematik Evreni’nde Loki’ye gerçekten veda etmek zorunda olduğumuzu anlamıştık.

Loki nasıl geri dönecek?

İşler Avengers Endgame‘le birlikte değişti. Kahramanlarımız önce zaman yolcuğu yapmanın yolunu buldu. Ardından sonsuzluk taşlarını toplamak üzere geçmişe gitti. Avengers’ın gittiği dönemelerden biri New York savaşının yaşandığı 2012 senesi oldu. Iron Man, Tesseract yani uzay taşını almaya çalışırken Loki’nin kaçmasına sebep oldu. Böylece 2012’den başlayan yeni bir zaman çizgisi veya farklı bir paralel evren oluşmuş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame’de yani kahramanlarımızın Thanos’u alt ettiği ana gerçeklikte Loki hala ölü. Fakat 2012’de değişen alternatif gerçekliklerden birinde Thor The Dark World, Thor Ragnarok ve Avengers Infinity War’daki olayları yaşamamış bir Loki var. Karakterin bu versiyonu kardeşiyle arasını düzeltmemiş, kötü adamlıktan kahramanlığa doğru kaymamış durumda. The Avengers sonrası kaybetmiş olmanın etkisini daha üzerinden atabilmiş değil. Asgard’da hapsedilecekken kaçmayı başarmış durumda. Şimdi onu elindeki uzay taşıyla farklı yerlere gidip işleri karıştırırken göreceğiz gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı