reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 4

Eller serbest! Google Pixel 4 ve dikkat çekici yenilikçi özelliği [Video]

İnternet devi Google, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir adım atmış ve Pixel 4 akıllı telefonu için ilk tanıtımı yapmıştı. İşte bu modelde yenilikçi bir özellik bulunuyor.

Google Pixel 4, firmanın yukarıda yayımladığı video ile kesinleştiği üzere iPhone X ve sonrasında çıkan iPhone’lar gibi üç boyutlu yüz tanıma özelliğine sahip. Üst kısmındaki geniş çerçevesi tamamen doldurulan telefon, buradaki donanımlarla yüzde 100’e yakın yüz tanıma güvenliği getiriyor ve buna ek olarak “Soli” olarak geçen bir radar sensörünü bünyesinde barındırıyor. Yine üstte yer alan bu sensör, direkt olarak yakındaki hareketleri algılayabiliyor ve böylece telefon sadece el hareketleriyle kontrol edilebiliyor. Telefonu elde almadan kontrol getirecek birçok durumda (Özellikle eller kirli ya da ıslakken) büyük kolaylık sağlayacak teknoloji, Pixel 4’ün en çok öne çıkan özelliği olacak gibi duruyor. Buna benzer sistemleri daha önce de kullananlar oldu ancak kimse düzgün bir deneyim sunamadı. Google’ın bunu değiştireceği tahmin ediliyor. Firmanın önümüzdeki aylarda tüm detaylarıyla tanıtacağı model, görebileceğiniz üzere arkasında çok büyük bir kamera modülü taşıyor. Biliyorsunuz eylül ayında tanıtılacak iPhone XI ve iPhone XI Max modellerinin arkasında da böyle büyük bir kamera modülü yer alıyor. iPhone’lardaki bu modülde üç adet kamera bulunurken, Pixel 4 burada iki adet kamera barındırıyor. Telefon hem ön hem arka kamera ile Android dünyası için üst sınırı belirleyecek izlenimi oluşturuyor. Bu da gerçekten heyecanlandırıyor.

Google Pixel 4
Google Pixel 4
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 4 hakkında başka neler biliyoruz?

Bağlantı tarafında USB-C kullandığını bildiğimiz cihazın, gücünü Snapdragon 855 işlemciden ve en az 6 GB RAM’den alması bekleniyor. Tahmin edebileceğiniz üzere kutusundan güncel sürüm Android Q ile çıkacak Pixel 4, stereo hoparlör ile geliyor. Üzücü şekilde 3,5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırmayan telefon, şimdiden oldukça ses getiriyor. Modelin resmi olarak Türkiye’de satılması beklenmiyor.