reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 4 Pixel 4 XL

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinden çok iddialı yeni detaylar

Akıllı telefon dünyasında merakla beklenen cihazlar Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkında gerçekten çok iddialı teknik detaylar ortaya çıktı.

Geleceği resmi olarak duyurulan Google Pixel 4 ve büyük abisi Pixel 4 XL, geçtiğimiz günlerde dikkat çeken bir takım özellikleri ile gündeme gelmişti. Buradan hatırlarsınız telefonların üç boyutlu yüz tanıma özelliğine sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Üst kısmındaki geniş çerçevesi tamamen doldurulan telefonlar, buradaki donanımlarla yüzde 100’e yakın yüz tanıma güvenliği getiriyor ve Pixel 4 ailesine buna ek olarak “Soli” olarak geçen bir radar sensörünü de bünyesinde barındırıyor. Yine üstte yer alan bu sensör, direkt olarak yakındaki hareketleri algılayabiliyor ve böylece telefon sadece el hareketleriyle kontrol edilebiliyor. İşte bunlar üstüne eklenen yeni bilgilerde ilk olarak 90 Hz ekranlar öne çıkıyor. Söylendiği kadarıyla her iki cihazda da Smooth Display adı verilen 5,7 inç Full HD+ ile 6,3 inç QHD+ 90 Hz ekran yer alıyor. Bu da cihazların çok akıcı bir deneyim sunacağını gösteriyor.

2.800 mAh ve 3.700 mAh pillerle geldiği belirtilen cihazlar, 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleri sunuyor. Arkalarında 12 megapiksel + 16 megapiksel telefoto kamera bulunacak Google Pixel 4 ailesi, verileri Titan M güvenlik çipiyle koruyacak ve stereo hoparlöre sahip olacaklar. Buna ek olarak her iki model için Google’ın DSLR benzeri kamera aparatları da geliştirdiği söyleniyor. Telefonların çok yüksek fotoğraf kalitesi sunacağı biliniyor. Ancak firma harici aparatlar ile çıtayı daha da yükseltecek gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de “resmi olarak” satılmayacak Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkında başka neler biliyoruz?

Bağlantı tarafında USB-C kullandığını bildiğimiz cihazların, gücünü Snapdragon 855 işlemciden ve en az 6 GB RAM’den alacağı söyleniyor. Tahmin edebileceğiniz üzere kutusundan güncel sürüm Android Q ile çıkacak Pixel 4 ailesi, üzücü şekilde 3,5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırmıyor. Geniş çerçeveleri nedeniyle tasarımsal olarak etkilemeyen modeller, yine de oldukça merak ediliyor. Bu cihazların Türkiye’ye bazı aracı isimler için resmi olmadan gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni tanıtılan Samsung Galaxy Note 10