reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Google Pixel 3 XL

Samsung’dan Google Pixel 3 XL’ın devasa çentiği hakkında güldüren tweetler

Samsung, Made by Google 2018 etkinliği kapsamında tanıtılan Google Pixel 3 XL modelinde yer alan devasa çentik hakkında güldüren tweetler paylaştı.

Google Pixel 3 XL, Pixel 3’ten farklı olarak bünyesinde gerçekten çok büyük bir çentik taşıyor. Buna karşın kalın çerçeveleri bulunan telefon, şu an kullanıcılar tarafından oldukça eleştiriliyor. Bazı kişiler “iPhone X’un çentiği çok güzelmiş kıymetini bilemedik” şekilde yorumlar yaparken, en çok dikkat çeken eleştiri ise kesinlikle Samsung‘dan geliyor. Ortaya çıktığı kadarıyla Pixel 3 XL tanıtıldıktan kısa süre sonra Samsung Mobile Amerika resmi Twitter hesabından aşağıdaki güldüren tweetler atılmış. Bunlar arasında en çok “o çentiğe uçak indirebilirsiniz” tweeti dikkat çekiyor. Kişilerin Google birçok şeyi sizden kopyalıyor yorumlarına ise şirket “herkes lider olmak için doğmaz” cevabını veriyor. Akıllı telefonlarına kesinlikle çentik koymayan firma, bu açıdan diğerlerini eleştirme konusunda çok rahat davranıyor. Tam olarak iPhone X’un yaygınlaştırdığı çentik, 2019’da sürgülü kamera sistemleriyle tarih olacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 3 XL teknik olarak şu özelliklere sahip

Kısa bir özet yaparsak telefonda 6,3 inç 1080P OLED HDR ekran bizleri karşılıyor. Pixel 3 ile ortak olarak gücünü Snapdragon 845 işlemciden alan telefon, kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Grafik tarafında Adreno 630 GPU kullanan model, 4 GB RAM ve 64 GB ya da 128 GB depolama ile alınabiliyor. Modelin arkasında tek bir 12.2 megapiksel optik görüntüleme yapabilen kamera, önünde ise iki adet 8 megapiksel özçekim kamerası yer alıyor. İki ön çekim kamerası (F1.8 ve F2.2) kişilere geniş açı çekim imkanı sunuyor. Arka kamerayı F1.8 diyafram açıklığına sahip lens ve 1.4um piksel boyutuna sahip sensör üzerine kuran firma, burada yapay zekadan yararlanarak harika sonuçlar ortaya koyuyor.

İlgili Video

Firmanın telefonlar dahil etkinlikte tanıttığı tüm ürünler