reklamı kapat

POPÜLER

super vooc, oppo

Oppo mobil cihazlarına özel, hızlı şarjda devrim yaratan pil teknolojisi: Super VOOC

Hızına inanmanın zor olduğu Super VOOC, uyumlu Oppo telefonları göz açıp kapayıncaya kadar şarj ediyor. Üstelik süper hızlı şarj esnasında cihaz da şarj aleti de yorulmuyor.

Günümüzde piyasaya sürülen akıllı telefonlardan özellikle pahalı olmaları nedeniyle beklentiler yüksek tutuluyor. Mobil cihazlara hızlı şarj sunan pil teknolojisi de amiral gemisi telefonlarda daha yaygın görülmek istenen yeniliklerden bir tanesi. Ne yazık ki bu teknoloji, her firmanın mobil cihazlarında bulunmuyor ancak bu teknolojiye sahip akıllı telefonlar yok değil. Örneğin, OnePlus 6T “Dash Charge” adı verilen bir pil teknolojisiyle geliyor. Huawei’nin üzerinde çalıştığı “Super Charge” teknolojisini de Mate 20 telefonuyla tanıtmaya hazırlandığı konuşuluyor. Bu teknolojiler kadar profeyonel olmasa da en yeni Apple cihazları da bir MacBook şarjı ve USB-C – Lightning kablosu kullanılarak daha hızlı şarj edilebiliyor. Oppo’nun hızlı şarj vadeden kendi pil teknolojisi VOOC ya da güncellenmiş haliyle Super VOOC ise sonuçları görülmeye değer bir yeniliği gözler önüne seriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam şarj 35 dakikada tamamlanıyor

SuperVOOC teknolojisi Oppo Find X Lamborghini ve R17 Pro gibi son modellerde kullanılabiliyor. Mobil cihazları 10 dakika içinde yüzde 34 doldurabilen Super VOOC ile Find X Lamborghini 35 dakikada yüzde yüz şarj edilebiliyor. Üstelik bu esnada telefonun 3.400mAh kapasitedeki bir bataryaya sahip olduğunu söylemeliyiz. Ne şarj cihazında ne de mobil cihazda herhangi bir ısınma problemine de neden olmayan Super Vooc, diğer firmaların teknolojilerine aradaki farkı belki de burada atıyor. Super VOOC teknolojisinin belki de tek kötü yanı sadece Oppo mobil cihazlarıyla uyumlu olması. Ancak hızlı şarj teknolojisi için birbirlerine göz dağı verircesine çalışmalar yapan firmalara bakarak en azından bu teknolojinin giderek daha da yaygınlaşacağı yorumu yapılabilir gözüküyor.

İlginizi çekebilir

Kendi kendine şarj olabilen “iPhone X Tesla” satışa çıktı