reklamı kapat

POPÜLER

OPPO hızlı şarj

OPPO’dan Xiaomi’ye rakip süper hızlı kablosuz şarj sistemi

Geçtiğimiz hafta Xiaomi hatırlarsınız 30W hızlı kablosuz şarj sistemi tanıttı. Ancak bu sistem rakipsiz kalmayacak. Çünkü OPPO da güçlü bir rakip hazırladı.

Yeni pil teknolojileri kullanıma çıkmadığı için firmaların elinden telefonların şarj süresini kısaltmak dışında bir şey gelmiyor. İşte bu konuda çıtayı oldukça yükselten isimlerden OPPO, bu sefer 30W gücündeki hızlı kablosuz şarj sistemiyle karşımıza çıkıyor. Xiaomi’nin geçen hafta tanıttığı 30W kablosuz şarj sistemine rakip olacak bu sistem, gerçekten oldukça iddialı görünüyor. Söylendiği kadarıyla bu yeni teknoloji 4.000 mAh pili kablosuz olarak 80 dakika içerisinde tamamen doldurabiliyor. Xiaomi’nin 30W sistemi ise firmaya göre 4.000 mAh pili 69 dakikada doldurabiliyor. Burada rakibinin gerisinde kalan OPPO, yine de gerçekten güzel bir adım atıyor. Bu hızlı şarj sürecinde pil ısısının 40 derecenin üstüne çıkmadığı açıklanan teknoloji, ilk olarak hangi cihazda yer alacak henüz bilinmiyor. Altyapıda özel güvenlik sistemleri kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, kablolu tarafta tam 65W seviyesine çıktı

Firmanın yeni amiral gemisi akıllı telefonu Ace, 65W gücünde kablo üstünden hızlı şarj desteğiyle yolda bulunuyor. 65W SuperVOOC olarak isimlendirilen bu teknoloji, sektörde ulaşılan en üst sınırı gösteriyor. Şarj süresinin kablosuz ya da kablolu inanılmaz kısa halen getiren yeni teknolojiler, kullanıcıları oldukça memnun ediyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın gelecek yeni modelleri böyle gözükecek