reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Etkileyici görünen Huawei Mate 30 Pro’yu çalışırken gösteren video [İzle]

Çok yakında lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro, birçok sızıntı ile gündeme gelmeye devam ediyor. Model yeni videoda kutusundan çıkarılıyor.

19 Eylül tarihinde Mate 30, Mate 30 Lite ve Mate 30 RS Porsche Edition ile beraber lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro, artık hemen her konuda netlik kazandı. Tasarımı ve teknik detayları ortaya çıkan telefon için, kutu açma videosu dahi çıkmış durumda. Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz video, kutunun içindeki aksesuarlardan çok cihazın kendisine odaklanıyor. Kenarları gerçekten inanılmaz oranda kavisli olan telefon, bu açıdan çok etkileyici görünüyor. Bu kenarların istenmeyen dokunmaya karşı yazılımsal olarak özelleştirildiği cihaz, bünyesinde geniş bir çentik taşıyor. Bu çentik içinde yeni iPhone’lar ve Mate 20 Pro gibi üç boyutlu ve güvenli yüz tanıma sistemi yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro teknik olarak çok iddialı geliyor

Mate 30 Pro 6,6 inç 90 Hz bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz Kirin 990 5G / Kirin 990 işlemciden alan model, artık netleştiği üzere 4.500 mAh pil üstüne kuruluyor. Bu pil için kablo üstünden 40W kablosuz olaraksa 27W gücünde hızlı şarj sunuluyor. Esas olarak görüntüleme gücüyle fark yaratacak modelin, arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor.

İlgili Video