reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Kavisli kenarları çok ses getirecek Huawei Mate 30 Pro, bir kez daha çalışırken görüntülendi

Çok yakında lanse edilecek Huawei Mate 30 Pro, bir kez daha çalışırken görüntülendi. Modelin kenarları gerçekten inanılmaz görünüyor.

Normal Mate 30 ile beraber 18 Eylül tarihinde tanıtılacak Huawei Mate 30 Pro, Android lisansı alınamadığından uzun süre boyunca canlı göremeyeceğimiz telefonlar arasında yer alıyor. Bu durum nedeniyle Çin dışındaki satışının çok geç olacağı aktarılan model, halen aktif olarak sahada test edilmeye devam ediliyor. İşte bu doğrultuda yeni sızan aşağıdaki görsel, modeli bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu görselde ilk olarak Mate 30 Pro‘nun inanılmaz yüksek açıya sahip kavisli kenarları dikkat çekiyor. Elinizde adeta bir ekran tutuyormuş hissiyatı oluşturan bu kenarlar, gerçekten ilginç görünüyor. Kullanmanın ve korumanın zor olacağı tahmin edilen telefon, bu görselde çentiğini de gizlemiyor. Bu çentikte üç boyutlu yüz tanıma için gerekli sensörler ve ön kamera yer alıyor.

Huawei Mate 30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hangi teknik detaylara sahip olacak?

Artık netleştiği üzere 6,6 inç 90 Hz bir OLED ekran üzerine kurulacağı aktarılıyor. Ancak bu telefon özellikle kamera ile öne çıkıyor. Modelin arkasında ise 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor. 4.500 mAh pil üstüne kurulacak telefonun, kablo üstünden 55W kablosuz olaraksa 25W gücünde hızlı şarj edilebileceği tahmin ediliyor. Mate 30 Pro gücünü burada tanıtılan Kirin 990 5G / Kirin 990 işlemciden alıyor.

İlgili Video