reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro bir kez daha çalışırken görüntülendi

Merakla beklenen amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro, bir kez daha çalışırken görüntülendi. Telefon sahada görülmeye devam ediyor.

Huawei Mate 30 ile beraber eylül ayında geleceği tahmin edilen Huawei Mate 30 Pro, gündemden düşmüyor. Kısa süre önce kılıf taslaklarıyla gündeme gelen telefon, kendisini canlı olarak da gösteriyor. Yeni çekilen gizli fotoğrafta bir çalışanın elinde görülen telefon, yüksek oranda kavisli kenarlarıyla dikkat çekiyor. Bu fotoğrafta özel bir koruma kılıfı içerisinde görülen telefon, yan tarafında kırmızı / turuncu renkli bir güç butonu ile ses açma kapatma tuşlarını barındırıyor. Yüksek kavise rağmen bu fiziksel butonları ortadan kaldırmamış olması sevindiren firma, yeni amiral gemisiyle heyecanlandırmaya devam ediyor.

Huawei Mate 30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro hakkında teknik sızıntılar şöyle

Telefonun 90 Hz bir OLED ekran ile yolda olduğu biliniyor. 55W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pilinin olacağı belirtilen modelin, kutusundan Android Pie ile çıkacağı da belirtiliyor. Cihazın normal 4G versiyonu gücünü TSMC’nin yeni nesil 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 985 işlemciden alıyor. Ancak telefonun özellikle kamerası dikkat çekiyor. Telefonun arkasında 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. 40 megapiksel Sony sensörlerden ilkinin 1/1.5 inç boyuta ve f/1.6 – f/1.4 değişken diyaframa sahip olacağı biliniyor. Diğer 40 megapiksel sensörün ise 1/1.7 inç boyuta ve 120 derece ultra geniş açıya sahip olduğu belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A80 kamera sağlamlık testi