reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Model S Laguna Seca

Tesla Model S’in rekor kırdığı Laguna Seca turunu izleyin [Video]

Elektrikli otomobil denildiği zaman akla gelen ilk modellerden olan Tesla Model S, Laguna Seca pistinde dikkat çeken bir rekor kırdı.

Advertisement

Tesla’yı günümüze taşıyan en önemli otomobil konumunda yer alan Tesla Model S, elektriğin gücünü sonuna kadar kullanan araçlar arasında yer alıyor. Özellikle en son çıkan performans versiyonları ve Ludicrous Mod ile hızlanma konusunda sınırları zorlayan otomobil, bu sefer bir rekor ile gündeme geldi. Hayalleri süsleyen elektrikli otomobil kısa süre önce dünyaca ünlü Laguna Seca pistine çıkarıldı. Porsche Taycan’ın aldığı rekorlar üstüne bu alana ilgi göstermeye başlayan CEO Elon Musk, ilk rekoru Laguna Seca pistinde elde etti. Yukarıda izleyebileceğiniz 1:36.555 tur ile pistin kendi sınıfında en hızlısı olmayı başaran araç, dikkat çekmeyi başarmış durumda. Ancak burada şunu mutlaka belirtmek gerekiyor. Laguna Seca’ya çıkan Model S standart bir versiyon değil. Bu aracın prototip bir şase üstüne kurulduğu ve performansın sonuna kadar açtığı (Ludicrous ötesi Plain mod ile) aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model S ile esas hedef Nürburgring rekorunu elde etmek

Firma dünyanın en zorlu pistlerinden Nürburgring’de Porsche Taycan’ı geride bırakmak istiyor. Ancak bunun için önce piste çıkarılacak Model S üzerinde özel güvenlik değişiklikleri yapılacağı aktarılıyor. Dört kapılı elektrikli seri üretim otomobiller arasındaki Nürburgring rekorunu alırsa çok ses getirecek Model S, kendisine sağlam bir rakip bulmuş gibi görünüyor. Burada detaylandırdığımız Porsche Taycan gerçekten çok ses getiriyor.