reklamı kapat

POPÜLER

Lucid Air

Elektriğin gücü adına; Lucid Air’i süper rakipleri geride bırakan Laguna Seca turunda izleyin [Video]

Lucid Motors firması tarafından geliştirilen tamamen elektrikli lüks otomobil modeli Lucid Air, Laguna Seca turuna çıktı.

Elektrikli otomobil pazarında Tesla‘yı yalnız bırakmak istemeyen isimlerden Lucid Motors, uzun süredir Lucid Air isimli bir otomobil geliştiriyor. Tamamen elektrikli bir sedan olan Lucid Air, bu sefer Laguna Seca turuyla karşımızda bulunuyor. Prototip sürümüyle testleri süren otomobil, henüz satışa çıkmış değil. Firmanın özellikle performansını sürekli olarak gündeme getirdiği araç, neredeyse 400 km/s hıza çıkan maksimum hızıyla alanda sınırları zorluyor. Prototip sürümle atılan Laguna Seca turu ise gerçekten göz dolduruyor. 1000 beygire yakın güç ürettiği bilinen araç, yapılan son denemde efsane pisti 1:39.30 ile dönmeyi başarıyor. Bu zaman Aston Martin V12 Vantage S, Lotus Evora S, Porsche 911 GT3, BMW M4, Aston Martin DB11 ve BMW i8‘den daha iyi olmasıyla öne çıkıyor. Söylendiği kadarıyla bu denemede en güçlü Tesla Model S‘i geçemeyen araç, Pirelli P Zero Trofeo R lastikler ile yola tutunuyor. Ancak burada belirtmekte fayda var. Bu prototip sürüm normalden çok daha hafif. Fakat yine de elde edilen güç ve zaman gerçekten nefes kesiyor.

Lucid Air

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucid Air, elektrikli otomobil pazarında önemli bir seçenek olacak

Ancak bu seçenek üst seviyeye hitap ediyor. Otomobil lükse seviyeye konumlandırılıyor. Air’in içerisinde gerçekten çok kaliteli bir yaşam alanı sunuluyor.