reklamı kapat

POPÜLER

Lucid Air

Hızlı şarj desteğinde rekoru getirecek; Lucid Air için seri üretimde geri sayım vakti

Amerika’da tanıtımı gerçekleştirilecek olan Lucid Air, piyasada karşımıza çıkacak en iddialı hızlı şarj desteğine sahip modellerden birisi olacak.

Tanıtımının yapıldığı 2016 yılından itibaren elektrikli otomobil dünyasında hatırı sayılır oranda ilgi gören Lucid Air, süreç içerisinde pek çok farklı haberlerle gündeme geldi. Seri üretime geçirilme sürecinde tesis ve yatırım noktasında yaşadığı problemlerin de içerisinede bulunduğu gelişmelerin nihayet mutlu sona ereceği bir senaryoya varmak üzereyiz. Bir süredir seri üretim versiyonuyla ilgili resmi adımlar atılmasını beklediğimiz Air için, artık elimizde bir tanırım tarihi ve son kullanıcıya erişecek teknik rakamlardan parçalar var. Önümüzdeki nisan ayında tanıtımı gerçekleştirileceği açıklanan otomobilin, rakamsal verileriyse ciddi bir pazar payı yakalayabileceğine işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucid Air hakkında öne çıkan parçalar

Air ile ilgili netleşen son detaylara bakmadan önce, üç yıllık süreçte masada karşımızda çıkan rakamsal verileri hatırlamak gerekiyor. Sahip olduğu donanımlar ve tasarımıyla premium sınıfta seyreten modelin prototip versiyonunda 1000 beygir güç, 2,5 saniye 0-100 ve 643 kilometrelik menzil gibi iddialı rakamlar karşımıza çıkıyor. Son kullanıcıya ulaşacak olan veriler içinse menzil noktasında 643 kilometrenin de üzerine çıkabilineceğini görüyoruz. Bununla birlikte 900V’luk hızlı şarj desteğiyle bir rekoru da beraberinde getirecek olan Air, 400V’luk Tesla’yı ve 800V’luk Taycan‘ı da geride bırakmaya hazırlanıyor. Elbetteki bu noktada karşımıza çıkan en büyük nokta ise, bu orandaki şarj desteğini sunacak bir istasyon. New York Otomobil Fuarı’nda örtülerinden kurtulacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr olacak.

İlginizi çekebilir

Drako ile Tesla karşı karşıya