reklamı kapat

POPÜLER

Drako GTE

1,25 milyon dolarlık Drako GTE, Tesla Model S P100D ile karşı karşıya [Video]

Titanların çarpışmasını andıran bu nefes kesini yarışta geçtiğimiz yıl adından söz ettiren Drako GTE, sınıfın referanslarından Tesla Model S’in karşısına çıkıyor.

Advertisement

Geçtiğimiz yılın ağustos ayında ilk kez karşımıza çıkarılan Drako GTE, vadettiği teknik değerlerle tüm zamanların en güçlü GT modeli olarak akıllarımızda yer edinmişti. Elektrikli otomobillerin gelebileceği nokta anlamında heyecan verici bir performans ortaya koyan modeli artık asfalt üzerinde görmeye başlıyoruz. Bu dünyanın en popüler ismi olarak nitelendirebileceğimiz Tesla ile yan yana gelen GTE, aslında çok daha şaşırtıcı olmayan bir sonuç alıyor da denebilir. Model S’in P100D Ludicrous+. paketinin kullanıldığı bu kapışma, yenilikçi ünitelere ilgi duyanların kayıtsız kalamayacağı bir heyecan barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Drako GTE 1.200 beygirle dikkat çekiyor

Üzerinde toplam dört elektrik motoru ve 90 kWh’lık bir batarya taşıyan GTE, tüm bu parçaların bir araya gelmesiyle 1.200 beygirlik güce sahip. Kağıt üzerinde 8.800 Nm olarak lanse ettirilen tork değeriyle gelen GTE’nin maksimumda ise 332 km/s‘e kadar hıza erişebildiği resmi rakamların netleşen kısmında karşımıza çıkıyor. 150 kW‘lık hızlı şarj desteğini sunacağını da gördüğümüz modelin şimdilik ne kadar sürede yüzde kaç seviyelerine çıktığını ise bilmiyoruz. Üzerinde Öhlins süspansiyon ve Brembo karbon seramik fren sistemi gibi parçaları standart olarak taşıyacak olan Drako GTE’den toplamda 25 adet üretilmesi planlanıyor. Otomobil için talep edilen fiyat ise 1,25 milyon dolar seviyelerinde.