reklamı kapat

POPÜLER

Drako GTE

1.200 beygirle “tüm zamanların en güçlü GT modeli”; karşınızda Drako GTE [Video]

Pek çok iddialı ismin sahne aldığı bir etkinlikte markasının ilk otomobili olarak lanse edilen Drako GTE, zihinlerde yer edinecek potansiyele sahip.

Lotus Evija ile güç konusunda yepyeni bir limit çizgisine sahip olan elektrikli otomobil piyasasında suların durulmaya pek fazla niyeti yok gibi görünüyor. Amerika merkezli olarak faaliyetlerine devam eden ve bir süredir üzerinde çalıştığı projeden ipuçları paylaşan Drako Motors ekibi nihayet akşam yemeğini mutfağından çıkartıyor. The Quail 2019 etkinliği kapsamında ilk otomobil modelleri olan GTE’nin sunumunu gerçekleştiren markanın ilgi çekmeyi başardığını da söyleyebiliriz. Tüm zamanların en güçlü Gran Touring modelleri listesinin zirvesine oynama iddiasına sahip olan Drako GTE, altyapı olarak otomobil meraklılarının anımsayabileceği Fisker Karma‘dan faydalanıyor. Tasarım karakteri içinse akılca kalıcı nitelendirmesini yapmak konusunda pek de zorlanmadığımız söylemeden geçmeyelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıklanan teknik özellikleriyle Drako GTE

Üzerinde toplam dört elektrik motoru ve 90 kWh’lık bir batarya taşıyan otomobil, tüm bu parçaların bir araya gelmesiyle 1.200 beygirlik güce sahip olacak. Kağıt üzerinde 8.800 Nm olarak lanse ettirilen tork değerinin 0-100 süresine olan etkisi ise henüz açıklanmış değil. Buna rağmen GTE’nin maksimumda 332 km/s‘e kadar hıza erişebildiği resmi rakamların netleşen kısmında karşımıza çıkıyor. 150 kW‘lık hızlı şarj desteğini sunacağını da gördüğümüz modelin şimdilik ne kadar sürede yüzde kaç seviyelerine çıktığını ise bilmiyoruz. Üzerinde Öhlins süspansiyon ve Brembo karbon seramik fren sistemi gibi parçaları standart olarak taşıyacak olan Drako GTE’den toplamda 25 adet üretilmesi planlanıyor. Otomobil için talep edilen fiyat ise 1,25 milyon dolar seviyelerinde.