reklamı kapat

POPÜLER

Fisker elektrikli pickup

Fisker “yanlışlıkla” elektrikli pickup hamlesi mi duyurdu?

SUV modelinin seri üretim formunu tanıtmakla meşgul olan Henrik Fisker, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı elektrikli pickup paylaşımıyla gündeme oturdu.

CES 2020 kapsamında uzun süredir kendisinden beklenen elektrikli SUV modelini tanıtan Henrik Fisker, dünyanın en sürdürülebilir otomobilini karşımıza çıkarttığını söyledi. Organizasyonda büyük ilgi gören modelinin pek çok yerinde geri dönüştürülmüş çevreci malzemelerden faydalanarak takdir toplayan başarılı tasarımcı, Avrupa çıkartmasını ise önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı‘yla yapmaya hazırlanıyor. Bir süredir sadece Ocean adını verdiği bu model üzerinden paylaşımlar yapan Fisker, birkaç saat önce Amerikan basınının gündemine oturdu. Aktif olarak kullandığı Twitter hesabı üzerinden Alaska adıyla bir elektrikli pickup modeli paylaşan tasarımcı, kısa süre içerisinde paylaşımını kaldırdı. Paylaşım kaldırılsa da çoktan bazılarının galerisine kaydedilmiş ve dedikodu kazanının başlamasına neden olmuştu.

Henrik Fisker elektrikli pickup paylaşımını kaldırdı

Fotoğrafla birlikte “elektrikli pickup” mesajını paylaştığı görülen Fisker’in, hemen ardından yeni bir tweet atarak “bir hata oldu.” demesi kafaları karıştırdı. Önümüzdeki günlerde planlanan bir projenin ilk aşamaları olarak nitelendirilen bu yanlışlığın gerçeğe dönüşmesiyse kimse için şaşırtıcı olmayacak. Amerika merkezli olarak inanılmaz bir çeşitlilik kazanmaya başlayan pickup pazarının, Fisker imzalı bir üyeye kavuşması da özellikle tasarım çizgisini yükseltebilir. Nitekim tweet’te karşımıza çıkan çizgilerin bu noktada gayet ilgi çekici bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Son dönemlerin en iddialı elektrikli pickuplarından Rivian R1T ile tanışın