reklamı kapat

POPÜLER

Fisker Ocean

Başlangıç fiyatı 38.000 dolar altında; Fisker Ocean üretime hazır versiyonuyla karşımızda [Video]

İlk kez Las Vegas’ta tüm dünyanın karşısına çıkarılacak olan Fisker Ocean, 2022 yılında ilk sahipleriyle birlikte asfalta çıkacak.

Ünlü tasarımcı Henrik Fisker‘in elektrikli otomobil dünyasındaki yeni meydan okuması Fisker Ocean için geri sayım sona erdi. Bu zamana kadar ortaya çıkan teknik detayları üzerinden pek çok kez değerlendirmesini yaptığımız Ocean, CES 2020 gösterimi öncesinde resmi kaynaklar üzerinden karşımıza çıkıyor. Markasının ilk SUV modeli olarak kayıtlara geçecek olan Ocean, dünyanın en sürdürülebilir otomobili olma iddiasını da uzun süredir üzerinde taşıyordu. Seri üretim versiyonunda kullanılan malzemeleriyle bu iddiasını destekleyen modelin California Modu başta olmak üzere pek çok ilginç özelliğiyle de fark yaratması bekleniyor. Ocean için açıklanan 37.499 dolarlık başlangıç fiyatının da fazlasıyla rekabetçi olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bu fiyatın 7.500 dolarlık vergi indirimi ile 30.000 doların altına da çekilebilecek olması aracın elini oldukça güçlendirecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fisker Ocean için öne çıkan parçalar

Ocean teknik özellik bakımından kullanıcıları fazlasıyla memnu edebilecek bir model olarak asfalta inecek. Marka tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Ocean’da 80 kWh kapasitesi bir batarya paketinin kullanıldığını görüyoruz. Bu paket üzerinden gerçekleştirilen testlerde modelin 482 kilometre menzil kat edebileceği de yine bir süre bildiğimiz detaylar arasında. Hızlı şarj desteğinin de sunulduğu modelin şimdilik şarj süresi konusu ise netlik kazanmış değil. Altyapı olarak arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş olmak üzere iki seçenekle gelecek olan Ocean’ın 0’dan 100’e hızlanmasını en iyi 2,9 saniyede tamamlayabileceğini de görüyoruz. Kokpit bölümünde yer alan ekranların yanında, ışıklandırılmış fiziki butonlar ve dijital koltuk tasarımıyla dikkat çeken Ocean’ın malzemeleri ise tamamen geri dönüştürülebilir ürünlerin merkezine kuruluyor. 250 dolarlık ön ödeme ile sipariş süreci devam eden aracın CES 2020’de ilgi odağı olacağına hiç şüphe yok.

Video