reklamı kapat

POPÜLER

Skyworth televizyon

CES 2020’nin en ilginç “çift ekranlı” televizyon modeli

Çin merkezli Skyworth firması, CES 2020’nin belki de en ilginç televizyon modeliyle karşımızda bulunuyor. W81 gerçekten çok özel bir model.

CES 2020’de LG ve Samsung tarafından birçok televizyon modeli tanıtıldı. Ancak bu modellerin hiçbiri, adını daha önce hiç duymadığımız Skyworth imzalı W81 kadar dikkat çekmedi. 31 yıldır sektörde olduğu ve Çin sektöründe TV pazarı için büyük bir oyuncu olduğu açıklanan Skyworth, W81 TV modeliyle oldukça şaşırtıyor. İlk olarak W81 bir OLEDwallpaper” modeli. LG’nin inanılmaz ince Wallpaper OLED TV’si gibi olan gelişmiş TV, sadece 4,6 mm kalınlığında. Model bu kadar ince olmayı, gerekli tüm bağlantıları ve ses birimini üstüne alan harici ünitesiyle sağlıyor. Hemen aşağıda görebileceğiniz bu aynı zamanda bir soundbar olan bu ünite, şaşırtıcı şekilde bünyesinde 21 inçlik bir ekran daha barındırıyor. Firmanın Swaiot OS üstüne kurduğu bu renkli ekrandan “hava durumu, zaman, tarih ya da bağlı IoT cihazlar” hakkında bilgi alınabiliyor. Tüm bağlantı ve güç sistemlerini taşıyan bu büyük ünite, gerçekten dikkat çekiyor ve hareketli yapısıyla öne çıkıyor.

Skyworth televizyon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skyworth imzalı televizyon W81, CES 2020’de fark yaratmayı başaranlardan

Bu modelin 65 inç ve 77 inç olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Harici üniteyi “Pro” takılı 77 inç versiyona koyan firma, modelde HDR10 ve Dolby Vision desteklerinin sunulduğunu aktarıyor. Ana ekranın altında 12 megapiksellik pop-up bir kamera barındıran televizyon, aktarıldığı kadarıyla 65 inç 3.599 dolar gibi çok yüksek bir fiyat etiketine sahip. 77 inç Pro versiyon ise 4.599 dolara Çin yanında ABD’de satışa çıkıyor. Bu arada firmanın tam 5.999 dolarlık Q91 isimli bir 8K LCD televizyonu da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyuncu monitörü