reklamı kapat

POPÜLER

2021 LG OLED TV
LG

Beklenen duyuru geldi; işte LG’nin 2021 OLED televizyon modelleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung sonrasında LG imzalı 2021 OLED TV modelleri de CES 2021 kapsamında resmi olarak duyuruldu.

Dev isimlerden LG, CES 2021 duyurularına parça parça devam ediyor. Firmanın bu bağlamda gelen 2021 OLED TV modelleri, ses getirmeyi başardı. Firma yeni seride parlaklıkta sınırları zorlamış durumda. Burada “OLED Evo” isimli panelleri görücüye çıkaran firma, bu parlaklık seviyesi hatırı sayılır oranda artan panellerin 2020 GX serisinin yerini alan 2021 G1 serisinde yer aldığını aktarıyor. G1 serisinde 55, 65 ve 77 inç OLED TV’ler yer alıyor. Bu modellerin hepsi gücünü LG’nin dördüncü jenerasyon Alpha9 işlemcisinden alıyor, ince çerçeveli tasarımı benimsiyor ve Sound Pro teknolojisiyle geliyor. Bu ses teknolojisi TV’lerde 5.1.2 sanal surround ses oluşturuyor ve kanala göre otomatik ses değişimi yapabiliyor.

HDR destekli 2021 LG OLED TV modelleri arasında C1 ve A1 serisi de yer alıyor

2020 CX serisinin yerini alacak LG C1 serisinde ise 48 inç ile 83 inç arasında birçok farklı model yer alıyor. Bu OLED TV’leri de dördüncü jenerasyon  Alpha9 işlemci üzerine kuran şirket, yeni TV’lerinin hepsinde detaylarına burada yer verdiğimiz WebOS 6.0 kullanıyor. Tüm 2021 OLED ailesini sürpriz olmadığı üzere 120 Hz panel, VRR, Dolby Vision, HDMI 2.1, G-Sync ve FreeSync destekleriyle hazırlayan yani oyun için yüzde 100 hazır hale getiren (Burada ayrıca Game Optimizer oyun için tüm gerekli seçenekleri bir araya alıyor) LG, yeni seride yukarıda gördüğünüz Gallery Stand isimli bacak ünitesini de sunuyor. Bunun bir benzeri Samsung’da da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 OLED ailesinin en altında ise yeni A1 serisinin yer aldığı belirtiliyor. LG dünyasında OLED’e girişin en ucuz seçenekleri A1 serisinde yer alacak açıklaması yapılıyor. Bu modellere gücünü A7 işlemci veriyor. Firma maalesef yeni modeller hakkında şimdilik spesifik olarak bir fiyat bilgisi vermiyor. Daha ayrıntılı detayların da daha sonra geleceği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’dan Galaxy S tarihi videosu