reklamı kapat

POPÜLER

LG webOS 6.0

TV’ler için LG webOS 6.0 tanıtıldı; işte önemli yenilikler

LG televizyon modellerinin işletim sistemi yenilendi. 2021 TV’ler ile LG webOS 6.0 dönemi başlıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

LG webOS 6.0 ile yıllardır hayatımızda olan ana ekran tasarım değişiyor ve bizce bu şekilde çok daha iyi görünüyor. Yine de net konuşmak için deneyimlemek gereken arayüz, artık karşınıza ana ekranda hiç olmadığı kadar çok içerik çıkarıyor ve bir bakışta daha fazla öneri gösteriyor. Sürüm için 2014’ten bu yana en büyük güncellemeyi yaptık açıklamasını yapan LG, modern dokunuş ile kullanıcılardan olumlu geri dönüş alacak gibi görünüyor. Yeni arayüz ile beraber firmanın TV kumandası Magic Remote da yenileniyor. Aşağıda gördüğünüz yeni kumanda da artık yerleşik olarak NFC yer alıyor ve böylece telefondaki içerikler sadece kumandaya dokunma ile TV’ye aktarılabiliyor. Yeni kumandanın üzerine hızlı erişim için Google Asistan, Amazon Alexa, Prime Video, Netflix ve Disney+ butonlarını yerleştiren LG, eklediği Magic Explorer ile aktif olarak izlenen içerikler hakkında (Aktörler, konum vb. gibi) bilgiler verebiliyor. Next Picks özelliği ise kişilerin izleme alışkanlıkları üzerinden içerik önerileri yapabiliyor.

LG webOS 6.0 için daha ayrıntılı detaylar daha sonra gelecek

İlk aşamada sadece 2021 modellerine özel olacak gibi görünen ancak yüksek ihtimalle 2020 modellerine de güncelleme ile gelecek yeni arayüz / işletim sistemi, kullanıcılardan tam olarak nasıl geri dönüşler alacak merakla bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi Başkanı Park Hyoung-sei, tam olarak şunları söyledi: “Kullanıcı dostu açık kaynaklı TV platformumuz webOS 6.0’ın en son sürümü, webOS’u 2014’te ilk kez kullanıma sunduğumuzdan bu yana en önemli güncellemeyi temsil ediyor. webOS’un yeni sürümü ile LG, değerli müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine cevap veren hizmetler, ürünler ve teknolojiler sunma taahhüdünü ortaya koyuyor”

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en özel otomobil modeli