reklamı kapat

POPÜLER

bitcoin kripto para

Kripto para bitcoin ile yine, yeniden rekor tazelendi

Bitcoin son günlerde rekor üstüne rekor kırıyor. Popüler para birimi sahibi olanları şu an gerçekten fazlasıyla memnun ediyor.

2013 yılında değeri 1.000 dolar olan bitcoin, 2017 yılında hatırlarsınız önce inanılmaz hızlı şekilde yükselmiş sonra ise büyük bir düşüş ile 20 bin dolara ulaşması beklenirken 8 bin dolarlara kadar gerilemişti. Aradan geçen uzun süre boyunca stabil bir yükseliş izleyen popüler para birimi, son dönemde biliyorsunuz yine artış yaşıyor. Kripto para en son gündemimize geldiğinde 37 bin doları geçmişti. Bugün ise rekor tazelendi ve son 24 saat içerisinde değer tam 40 bin dolar seviyesine çıktı. Para birimi haberi yazdığımız sırada 38 bin dolar seviyelerine geziyor ancak bunun önümüzdeki saatlerde yeniden 40 bin dolar üstüne çıkacağı tahmin ediliyor. Peki şu an 1 bitcoin kaç Türk lirası ediyor? Bunu 40 bin dolar üzerinden değerlendirdiğimiz zaman karşımıza tam 293 bin TL çıkıyor. Türkiye’de doların yükselmesiyle Bitcoin’in karşılığı da bağlantılı olarak katlanıyor. Bitcoin’in en büyük rakibi Ethereum da oldukça yükseldi ve şu an 1.173 dolarlık bir değere sahip. 1 Ethereum şu an 8.630 TL seviyesinde geziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilmeyenler için bitcoin nedir?

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto (Kim olduğu halen tam olarak net değil) tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimi olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin