reklamı kapat

POPÜLER

LG webOS 3.0 güncellemesinin getirdiği yenilikler

Teknoloji dünyasının ilgiyle beklediği CES Fuarı’nın 2016 ayağı yaklaştı. LG de fuarda yeni Smart TV ailesinin de yer aldığı yeni nesil ürünlerini sergilemeye hazır. 2016 itibarıyla webOS 3.0 işletim sistemine geçecek olan TV’lerin ve güncellemenin getireceği yenilikler belli oldu.

LG webOS 3.0, Magic Zoom, Magic Mobile Connection ve Sihirli Kumandanın gelişmiş versiyonunu içeren üç “sihirli” özellik getiriyor. Magic Zoom, kullanıcıların görüntü kalitesinde kayıp yaşamadan istedikleri nesnelere, harflere ve metinlere yakınlaştırma yapabilmelerini sağlıyor. Magic Mobile Connection ise kullanıcıların mobil cihazlarındaki LG TV Plus uygulaması aracılığıyla oldukça kolay bir şekilde LG SMART TV’lerine telefonlarını bağlayabilmelerini ve mobil uygulamalarına TV ekranından erişebilmelerini sağlıyor. Geliştirilmiş Sihirli Kumanda ise setüstü kutuların kontrolünü ve uzaktan kumandaya yeni tuşların eklenebilmesini kolaylaştırıyor.

Yine webOS 3.0 güncellemesiyle birlikte gelen multi-view özelliği sayesinde kullanıcılar aynı anda iki farklı kanalı ya da TV kanalıyla birlikte Blu-ray filmi izleyebilirken müzik oynatıcı uygulamasıyla webOS 3.0 üzerinden TV kapalı olsa bile müzik dinlemeye devam edebiliyor.

webOS 3.0 işletim sistemli LG Smart TV’ler ocak ayında düzenlenecek CES 2016’da tanıtıldıktan kısa bir süre sonra söz konusu güncellemenin halihazırdaki LG TV’lere de gelmesi bekleniyor.