reklamı kapat

POPÜLER

LG webOS 3.0 güncellemesinin getirdiği yenilikler

Teknoloji dünyasının ilgiyle beklediği CES Fuarı’nın 2016 ayağı yaklaştı. LG de fuarda yeni Smart TV ailesinin de yer aldığı yeni nesil ürünlerini sergilemeye hazır. 2016 itibarıyla webOS 3.0 işletim sistemine geçecek olan TV’lerin ve güncellemenin getireceği yenilikler belli oldu.

LG webOS 3.0, Magic Zoom, Magic Mobile Connection ve Sihirli Kumandanın gelişmiş versiyonunu içeren üç “sihirli” özellik getiriyor. Magic Zoom, kullanıcıların görüntü kalitesinde kayıp yaşamadan istedikleri nesnelere, harflere ve metinlere yakınlaştırma yapabilmelerini sağlıyor. Magic Mobile Connection ise kullanıcıların mobil cihazlarındaki LG TV Plus uygulaması aracılığıyla oldukça kolay bir şekilde LG SMART TV’lerine telefonlarını bağlayabilmelerini ve mobil uygulamalarına TV ekranından erişebilmelerini sağlıyor. Geliştirilmiş Sihirli Kumanda ise setüstü kutuların kontrolünü ve uzaktan kumandaya yeni tuşların eklenebilmesini kolaylaştırıyor.

Yine webOS 3.0 güncellemesiyle birlikte gelen multi-view özelliği sayesinde kullanıcılar aynı anda iki farklı kanalı ya da TV kanalıyla birlikte Blu-ray filmi izleyebilirken müzik oynatıcı uygulamasıyla webOS 3.0 üzerinden TV kapalı olsa bile müzik dinlemeye devam edebiliyor.

webOS 3.0 işletim sistemli LG Smart TV’ler ocak ayında düzenlenecek CES 2016’da tanıtıldıktan kısa bir süre sonra söz konusu güncellemenin halihazırdaki LG TV’lere de gelmesi bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“LG webOS 3.0 güncellemesinin getirdiği yenilikler” için 5 cevap

 1. Webtekno Ajanı dedi ki:

  Lg 4k smart tv sahibiyim.Android işletim sistemli smart tv almadığıma çok pişmanım.Oyun ve bir çok uygulama webos işletim sisteminde yok.Şuan gelişme sürecinde.Umarım akıcı ve kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi sunarlar.

 2. erjunt dedi ki:

  Farkında olmadan en doğru hareketi yapmışsınız bence. Biri 65PUS9809 diğeri 40PFK6510 model olmak üzere 2 Philips Android TV sahibiyim. Ayrıca MK809IV 2GB Ram’li android stick de kullanmaktayım. 8 çekirdek işlemcisi bulunan 9000 serisi televizyonumun işletim-oyun-uygulama hızı, 40$’lık stick’ten daha yavaş. Yapabileceklerinizin televizyon üreticisi tarafından kısmen kısıtlandığından bahsetmiyorum bile. İnternetten araştırıp güzel bir android box aldığınız takdirde şu an piyasadaki en kral Android TV’den daha üstün bir android tv sahibi olabilirsiniz.

 3. Hakan dedi ki:

  Kesinlikle katılıyorum, Philips ve Sony’nin Android diye sattıkları TV’ler pazarlama stratejisinden başka bir şey değil. Eğer düzgün bir Android deneyimi yaşamak istiyorsanız en kralı 50-60$ civarında olan Adroid tv box’lar bulabilirsiniz.

 4. barsoy dedi ki:

  Android TV Box’um var. Universal kumanda kullanmaktan, bi onu bir tv’yi açmaktan, ortalıktaki güç kalosu-hdmi kablosu vs karmaşasından bıktım(minix 8 serisi sahibiyim)

 5. SB K dedi ki:

  benim 60UF778V var, ona gelir mi? 2015 model.