reklamı kapat

POPÜLER

LG Smart TV’lere webOS güncellemesi

LG imzalı akıllı televizyonlar bildiğiniz gibi webOS işletim sistemine sahip. webOS arayüzü sayesinde Smart TV özellikli televizyon sahipleri kullanıcı dostu birçok akıllı özellikten yararlanıyor. webOS 2.0 sürümüne geçen yeni nesil LG TV’lerde ise bu deneyim iki kat daha keyifli hale geliyor. Peki webOS 1.0 sürümüne sahip kullanıcılar için durum nedir? LG’nin verdiği müjdeye göre eski kullanıcılar da yeni nesil TV’lerin sunduğu birçok yeni özellikten yararlanabilecek.

webOS 1.0 TV kullanıcıları 21 Eylül’de yayınlanacak otomatik güncelleme ile birlikte ücretsiz olarak webOS 2.0 sürümüne geçiş yapabilecek. Özellik paketi güncellemesi birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Bunlar Kanallarım, Hızlı Ayarlar, Giriş Seçici ve Canlı Menü olmak üzere webOS2.0 platformunun dört ana özelliğinden oluşuyor.

Kanallarım özelliği, kullanıcıların favori canlı yayın kanallarını Başlatma Menüsü’ne yerleştirmelerine imkan tanıyor. Hızlı Ayarlar, kullanıcıların izledikleri programı kesintiye uğratmadan webOS TV’lerini herhangi bir rahatça ayarlamalarını sağlıyor. Giriş Seçici, bağlı cihazların anında kullanım için algılanmasını sağlarken Canlı Menü ise içerik aramayı daha sezgisel ve kolay hale getiriyor.

21 Eylül’de yayınlanacak güncellemeyi otomatik olarak alabileceğiniz gibi bu özelliği daha önce kapattıysanız ekranda belirecek olan mesajı açarak güncellemenin adım adım anlatıldığı kılavuz yardımı ile güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.