reklamı kapat

POPÜLER

Porsche 911

Singer’dan araziye özel göz alıcı Porsche 911 projesi [Galeri]

Porsche modelleri üzerinde yaptığı projeler ile ses getiren Singer, bu sefer yine bir Porsche 911 ile gündemde yer alıyor.

Singer firmasının son harikası direkt olarak “All-Terrain Competition Study” olarak isimlendiriliyor ve hava soğutmalı Porsche 911 üzerine kuruluyor. Modelin ismindeki “All-Terrain” takısından ve tasarımından anlayabileceğiz üzere bu makine her yol şartında gidebilmesi için tasarlanmış. Spesifik olarak ralliye özel modifiye edilen 911, gerçekten oldukça kışkırtıcı ve dikkat çekici görünüyor. Ralli konusunda uzman Richard Tuthill imzasını taşıdığı da aktarılan bu özel 911, çok güçlü süspansiyon sistemleriyle yerden oldukça yüksek ve araziye uygun devasa lastikler üzerinde oturuyor. İçerisinde güvenlik için roll cage yer alan araç, kolay değişim sunan karbon fiber gövde parçalarına da sahip. Spesifik olarak 1990 964 Porsche 911 üzerine kurulan makine, açıklamaya göre 3.6 litre altı silindir çift turbo motoruyla 450 beygir güç üretiyor ve bu gücünü her tekere aktarabiliyor. Sıralı şanzıman sistemi kullanılan 911, bizce özellikle kırmızı versiyonu ile göz alıcı görünüyor.

Porsche 911
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche 911 her haliyle güzel görünüyor

Dışı kadar içerisi de dikkat çeken ve kokpit kısmı dış tasarımından çok daha modern olan araç, elbette burada da yarışa özel detaylar taşıyor. İç kısmındaki tüm parçalar FIA yarış onayına sahip olan Singer imzalı 911, herhangi bir fiyat etiketine sahip değil ve sadece özel sipariş üzerine istenirse parça parça alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefon modelleri işte böyle test ediliyor