reklamı kapat

POPÜLER

Porsche 911

Araziye özel göz alıcı Porsche 911 için çıkan etkileyici video [İzle]

Porsche modelleri üzerinde yaptığı projeler ile ses getiren Singer‘in özel Porsche 911 modelinden etkileyici bir video gelmiş durumda.

Singer firmasının son harikasını sizlere geçtiğimiz haftalarda tanıtmıştı. Kısaca hatırlamak adına “All-Terrain Competition Study” olarak geçen araç, direkt olarak Porsche 911 üzerine kuruluyor. Modelin ismindeki “All-Terrain” takısından ve tasarımından anlayabileceğiz üzere bu makine her yol şartında gidebilmesi için tasarlanmış. Spesifik olarak ralliye özel modifiye edilen 911, oldukça kışkırtıcı ve dikkat çekici görünüyor. Ralli konusunda uzman Richard Tuthill imzasını taşıdığı da aktarılan bu özel 911, çok güçlü süspansiyon sistemleriyle yerden oldukça yüksek ve araziye uygun devasa lastikler üzerinde oturuyor. İşte bu çok iddialı özel makineyi şimdi gündeme getiren yukarıda izleyebileceğiniz video oldu. Bu videoda aracın yapabildikleri açık şekilde gözler önüne seriliyor. “Keşke ben de kullanabilseydim!” dedirten ve birçok kısmı yarış drone’u ile çekilen video ile ses getiren araç, büyük bir hayal oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche 911 her haliyle güzel görünüyor ancak bu sürüm bambaşka duruyor

Görebileceğiniz üzere içerisinde güvenlik için roll cage yer alan araç, kolay değişim sunan karbon fiber gövde parçalarına da sahip. Spesifik olarak 1990 964 Porsche 911 üzerine kurulan makine, açıklamaya göre 3.6 litre altı silindir çift turbo motoruyla 450 beygir güç üretiyor ve bu gücünü her tekere aktarabiliyor. Sıralı şanzıman sistemi kullanılan 911, bizce özellikle kırmızı versiyonu ile göz alıcı görünüyor.

Dışı kadar içerisi de dikkat çeken ve kokpit kısmı dış tasarımından çok daha modern olan araç, elbette burada da yarışa özel detaylar taşıyor. İç kısmındaki tüm parçalar FIA yarış onayına sahip olan Singer imzalı 911, halen herhangi bir fiyat etiketine sahip değil.

Porsche 911