reklamı kapat

POPÜLER

Porsche 911 GT3 RS

Porsche 911 GT3 RS için yapılmış en çılgın egzoz sistemi [İzle]

Spor otomobil dünyasının en çok arzulanan modellerinden Porsche 911 GT3 RS için tam anlamıyla “çılgın” bir egzoz sistemi karşımıza çıktı.

Porsche 911 GT3 RS, hali hazırda oldukça etkileyici bir spor otomobil modeli. 4 litrelik altı silindir motoruyla 520 beygir güç sunan ve 9 bin RPM devir çevirebilen performans canavarı, doğal olarak çok güzel bir sesi bulunan yüksek performanslı egzoz sistemi üzerine kuruluyor. Ancak bu birilerine yetmemiş gibi görünüyor. Çünkü Tayvan merkezli iPE Exhaust, karşımıza araç için hazırlanmış en dikkat çekici egzoz sistemi ile çıktı. Tam olarak Japon modifiye kültürünün bir parçası olan bu tasarım, GT3 RS‘in rüzgarlığına sabitlenen devasa boyutlu iki adet egzoz ile çok ama çok dikkat çekici görünüyor. Elbette çoğu kişinin hoşuna gitmeyecek bu tasarım, iPE Exhaust firması tarafından Maru-So olarak isimlendiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche 911 GT3 RS safkan bir yarış canavarı

iPE Exhaust firması hazırladıkları bu Maru-So isimli egzoz sitemini seri üretip satmak gibi bir amaç gütmüyor. Hatta firma bunun eğlence amacıyla ürettiklerini de aktarıyor. Ancak yine de bu egzoz birisinin aracına konulmuş ve o kişi de aracı bu şekilde yollara çıkarıyor. Herkesin beğenisi elbette farklı ancak 911 GT3 RS gibi özel bir araca böyle bir modifiye hiç ama hiç yakışmamış gibi görünüyor.