reklamı kapat

POPÜLER

Fisker

Uzun süredir beklenen Fisker elektrikli SUV için isim bilinmezliği sona erdi

Önümüzdeki yılla birlikte artık kendisini asfalt üzerinde göreceğimiz Henrik Fisker imzalı elektrikli SUV, ismiyle de akılda kalıcı olacak.

Ünlü tasarımcı Henrik Fisker, elektrikli otomobil piyasasında ortaya koyduğu iddialarla son birkaç yılda akılda kalıcı olmayı başardı. Dünyanın en teknolojik otomobili olarak lanse ettiği Emotion ile geçtiğimiz yıla damga vuran ekip, 2020 için de benzer bir imza atmanın peşinde. Uzun süredir ipuçları üzerinden gündeme gelen elektrikli SUV modeliyle bunu yapmayı amaçlayan Fisker, tanıtıma sayılı günler kala modelin ismini de nihayet açıklığa kavuşturdu. Üstün özellikler sunan ulaşılabilir elektrikli SUV olarak nitelendirilen ve artık kendisinr “Fisker Ocean” olarak sesleneceğimiz model beraberinde pek çok iddiayı da getirecek. Özellikle dünyanın en sürdürülebilir aracı rozeti de bizce üzerinde konuşulması gereken dinamikler arasında olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fisker Ocean için var olan beklentiler

Halihazırda Tesla Model Y‘nin konuşulduğu bir dönem içerisinde doğru bir iddia ortaya koyan Henrik Fisker ve ekibi şimdilik teknik detayları paylaşmış değil. Lakin elimizde bununla ilgili de net bir tarih olduğunu söyleyebiliriz. Eğer büyük bir değişiklik olmaz ise markanın kaynakları, Ocean modelinin menzil ve performans gibi rakamsal parametrelerini 27 Kasım‘da açıklayacak. Bu tarih aynı zamanda modelin rezervasyonlarının başladığı gün olarak da kayıtlara geçirilmiş durumda. Fiyat olarak 30.000 doların altının net şekilde dile getirildiği Ocean farklı dinamikleriyle öne çıkacak gibi görünüyor. Çıkarılabilir tavan opsiyonu gibi böylesine bir sınıfta görmeye alışık olmadığımız niteliğiyle dikkat çeken model bizce tasarım noktasında da oldukça iddialı. 480 ile 500 kilometre aralığında menzil değerini en iyi koşullarda sunması da gündemde olan Ocean, kullanılacak iki elektrik motorunun bir getirisi olarak 4×4 altyapı dinamiklerini de sunacak. Fisker Ocean, seri üretimine çok yakın bir prototip versiyonla ilk kez Ocak 2020 içerisinde sahnede olacak.

İlginizi çekebilir

Fisker EMotion