reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang

Ford Mustang esintili elektrikli SUV için gerçeği aratmayan tasarımlar

Uzun süredir kısıtlı detaylarıyla gündeme gelen Ford Mustang esintili elektrikli SUV için artık önümüzde daha net çalışmalar kendisini gösteriyor.

Hafta başında bu zamana kadarki en ciddi ipucu detaylarıyla karşımıza çıkan Ford Mustang esintili elektrikli SUV için heyecan devam ediyor. Bu son ipucuyla birlikte 18 Kasım‘da tanıtım etkinliğinin düzenleneceği bilgisi de paylaşılan modelle ilgili önemli bir beklenti olduğunu söylemek mümkün. Özellikle içerisinde Mustang gibi bir ikonun geçmesinden kaynaklanan tasarım yapısı şüphesiz bu noktada teknik özelliklerle birlikte en belirleyici faktör olacak. Bağımsız tasarımcılar da resmi kaynakların paylaştığı parçaları bir araya getirerek, önümüzde 18 gün kalan tanıtım öncesinde zihinlerde bazı çizgilerin daha da netleşmesine yardımcı oluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang çizgileri kendisini hissettirecek

Hafta içerisinde beliren detaylarda altını çizdiğimiz gibi bu yeni otomobilin isim konusu da hala belirsizliğini koruyor. Mach E ve Mach 1 gibi rozetlerin ortalıkta dolaştığı bu süreçte hala konuyla ilgili somut bir açıklamanın yapılmamış olması da dikkat çekici. Mach E forum tarafından elektronik ortamda tasarlanan çizimler de, bu zamana kadar gelen tüm görüntülerin başarılı bir yansıması olarak nitelendirilebiliyor. Özellikle ön bölümündeki yapısıyla elektrikli bir otomobil olduğunu çok net şekilde hissedeceğimiz modelde, logonun aydınlatmalı geliştirilmesi de şüphesiz karakteristik özellikler arasında olacak. Aracın yekpare ön yüzünün arka tarafa doğru gidildikçe Mustang’i iyice hissettiren çizgileri de dikkate değer. Giriş seviyesinde 480 kilometre dolaylarında menzil sunması hedeflenen modelin üst pakette 600 kilometreyi görmesi bekleniyor. Madalyonun şarj yüzünde de beklentileri karşılayacak değerler masada görünüyor. Hızlı şarj teknolojisi sayesinde 10 dakikalık şarj ike yaklaşık 75 kilometre kat edebilecek bir modelin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Yüzde 10’dan yüzde 80’e erişim süresi ise 45 dakika olarak hedefleniyor.

İlgili video