reklamı kapat

POPÜLER

Ford Mustang

Tarih açıklandı; Ford Mustang merkezli elektrikli SUV için önemli detaylar! [Video]

Resmi tanıtım tarihiyle birlikte ilhamını aldığı modelle benzerliğini ilk kez ortaya koyan Ford Mustang merkezli elektrikli SUV için artık resmi geri sayım başlıyor.

Elektrikleşme süreci içerisinde ortaya iddialı ürünler koymak konusunda hummalı bir çalışma gerçekleştiren Ford, bu konudaki en büyük yardımı şüphesiz Mustang‘den alacağı modeliyle gerçekleştirecek. İlk ipucunun üzerinden geçen uzun sürenin ardından ilk kez geçtiğimiz hafta içerisinde kamuflajlı olarak detaylını görmeye başladığımız model için nabız da artık daha belirgin atmaya başlıyor. Markanın resmi kaynakları üzerinden bugün gerçekleştirdiği duyuruyla birlikte tanıtımı da netleşen Ford Mustang temelli elektrikli SUV, ilk kez Los Angeles Otomobil Fuarı kampsamında örtülerinden kurtulacak. Etkinlik tarihi içinse 18 Kasım Pazartesi gösteriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Mustang karakterki elektrikli SUV üretime hazır olacak mı?

Tanıtım tarihinin açıklanmasıyla birlikte silüetini gösteren tek karelik bir de görseli paylaşılan modelin ismi hala gizliliğini koruyor. Paylaşılan karenin detayları ise modelin, esinlenildiği Mustang ile olan bağlantısını ilk kez bu kadar net bir şekilde ortaya koymakta. Arka bölümdeki stop tasarımı ve ön far grubu burada belirleyici etmen oluştururken, aracın gövdesindeki sportif yapıyı C sütunundan hissetmeye başlıyoruz. Giriş seviyesinde 480 kilometre dolaylarında menzil sunması hedeflenen modelin üst pakette 600 kilometreyi görmesi bekleniyor. Madalyonun şarj yüzünde de beklentileri karşılayacak değerler masada görünüyor. Hızlı şarj teknolojisi sayesinde 10 dakikalık şarj ike yaklaşık 75 kilometre kat edebilecek bir modelin bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Yüzde 10’dan yüzde 80’e erişim süresi ise 45 dakika olarak hedefleniyor. Satış süreci için önümüzdeki yılın son çeyreği işaret edilen modelin Los Angeles’ta üretime yakın son bir prototipini görme ihtimali de notlarımız arasında.