reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones finalinden çıkartılan önemli sahneler

Aylar önce final yapan Game of Thrones izleyicileri memnun etmeyi başaramadı. Fakat bu sonucun nedeninin bölümlerden çıkartılan önemli sahneler olduğu iddia ediliyor.

Advertisement

Esquire’ın haberine göre HBO‘da yayınlanan dizinin final sezonu için çekilen ancak kullanılmayan bazı sahneler bulunuyordu. Bu sahnelerin Daenerys Targaryen etrafında şekillendiği ve onun ruh sağlığının yerinde olmadığını gözler önüne serdiği söyleniyor. Son sezonun dördüncü bölümünde Daenerys Targaryen ve Jon Snow’un aralarındaki ilişkiyi konuştuğu anlar olduğu anlaşılıyor. Daenerys ikisi arasındaki akrabalık bağının Jon’u rahatsız ettiği hatta iğrendirdiğini düşünüyor. Game of Thrones final sezonundan çıkartılan bir başka sahnede Varys ve Jon Snow‘un konuşmasına şahit oluyoruz. Jon tüm sezon olduğu gibi bu sahnede de “Daenerys benim kraliçem” diyerek ona destek olacağını ifade ediyor. Daenerys bu konuşmayı duyarak “Senin için sadece bu muyum? Sadece kraliçenden ibaret miyim?” diye soruyor. Jon Snow ise arada kalmış şekilde tanımlanıyor. Hem Daenerys’le birlikte olmak istediği hem de ondan korktuğu ifade ediliyor. Grey Worm ve Missandei arasında geçen bir sahnede Daenerys’in kendini yapayalnız hissettiğine değiniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones finalinden sahnelerin önemi

Kesilen sahnelerin tamamı Daenerys Targaryen’in Jon Snow’a karşı hislerini ve bu hislerine karşılık bulamadığını düşünmesini ele alıyor. Yalnız başına kaldığını hisseden Daenerys’in psikolojisi daha da bozuluyor. Ardından onun King’s Landing’deki katliamına şahit oluyoruz. Kesilen sahneler son sezondaki eksiklerden birini kapatmaya yardımcı olabilir gibi görünüyor. Fakat genel olarak dizinin kötü yazılan finalini kurtaracak kadar önemli diyebilir miyiz, bilmiyoruz.

İlginizi çekebilir

 8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı