reklamı kapat

POPÜLER

Jon Snow

Game of Thrones finali öncesi Jon Snow ve Daenerys Targaryen teorisi

Game of Thrones yakında ekranlara veda etmeye hazırlanıyor. Final giderek yaklaşırken Jon Snow ve Daenerys Targaryen arasında problemin nasıl çözüleceği büyük merak konusu. Dizinin hayranları bu konuyla ilgili yeni bir teoriyle karşımıza çıkıyor.

Advertisement

Jon Snow’un aslında Ned Stark’ın evlilik dışında dünyaya gelen çocuğu olmadığı, soyunun Targaryenlere dayandığı artık bilinen bir gerçek. Onun aslında Aegon Targaryen olduğu bilgisi Westeros’ta ufak ufak yayılıyor. Bu da Westeros‘u geri almak isteyen Daenerys Targaryen’in iddiasını zayıflatıyor. Her ne kadar Jon, Demir Taht’ta gözü olmadığını söylese de, finalde büyük mücadele Jon Snow ve Daenerys Targaryen arasında yaşanacak gibi görünüyor.

Dizinin başında Viserys tarafından ordu karşılığında Khal Drogo’ya satılan Daenerys büyük bir değişim geçirdi. Önce köleleri serbest bırakmasıyla “anne” olarak anılmaya başlandı. Ardından ordusuyla Westeros’a adım atarak asıl mücadeleye girişti. Fakat bu süreçte onun karakterinin çok daha sert bir hal almasına şahit olduk. Kendisine ihanet edenleri veya önünde diz çökmeyenleri cezalandırma konusunda en ufak bir sıkıntı yaşamıyor. Bu da herkesin babası Deli Kral Aerys’i hatırlasına neden oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kurtarıcı Jon Snow

Daenerys’in acımasızlığının giderek çığrından çıkacağı, Jon Snow‘un tahtın asıl varisi olduğunun herkes tarafından anlaşılacağı tahmin ediliyor. Bu durum Jon Snow’un herkesin iyiliği için Daenerys’i öldürmek zorunda kalmasıyla sonuçlanabilir. Bu teorinin sonucunda Demir Taht‘a oturacak kişinin Jon Snow daha doğrusu Aegon Targaryen olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 5. bölüm fragmanı