reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone se iOS 13 iphone 6

iPhone 5s, iPhone 6 / 6 Plus ve iPhone SE sahiplerini üzecek iOS 13 haberi

Teknoloji devi Apple, WWDC 2019 kapsamında yeni mobil işletim sistemi iOS 13‘ü tanıtmaya hazırlanıyor. iOS 13 bazı cihazları saf dışı ediyor.

Apple’ın iOS 13 için planladığı tüm yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz. İşte bu merak edilen yeni sürüm, söylendiği kadarıyla iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPhone SE modellerine verilmeyecek. Buna ek olarak orijinal iPad Air ve iPad mini 2‘nin de saf dışı edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak bu bilgilerin hiçbiri yüzde 100 kesin değil. Örneğin Apple A9 işlemciye sahip iPhone SE’ye desteğin kesilip, aynı işlemciye sahip iPhone 6s ile iPhone beşinci jenerasyon iPad’e desteği devam etmesi pek mantıklı durmuyor. Apple’ın güncelleme konusun önceliği işlemci gücü oluyor ve bu açıdan iPhone SE’nin de iOS 13 sürümüne geçme ihtimali halen masada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13, ciddi yeniliklerin beklendiği bir sürüm

iOS 12 ile optimizasyon ve performansa odaklanan firma, bu yıl artık ciddi yenilikler getiriyor. Kişiler en çok koyu arayüz moduna sevindirirken, yeni sürümün performansı daha da artıracağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz iOS 12 bu açıdan kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Son yıllarda donanım tarafında olduğu gibi yazılım tarafında da yavaş kalan teknoloji devi, iOS 13 yanında bu yıl karşımıza üç yeni iPhone daha çıkarmaya hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre iPhone XR 2019, iPhone XI ve iPhone XI Max geliyor. Telefonlarda sayısı artan arka kameralar haricinde “dev” bir yenilik yer almıyor.

İlginizi Çekebilir

Gizliliğe odaklanan iPhone reklamı