reklamı kapat

POPÜLER

iOS 12.5.4

Apple, eski cihazlar için iOS 12.5.4 güncellemesini yayımladı

Teknoloji devi Apple, eski iPhone ve iPad modelleri için dakikalar önce iOS 12.5.4 güncellemesini yayımladı. İşte detaylar;

iOS 12.5.4 güncellemesi, açıklamaya göre iPad Air, iPad mini 2 ve iPad mini 3 ile 6. jenerasyon iPod touch, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için indirmeye sunuldu.

Bu güncelleme ile cihazlarda büyük bir değişiklik olmuyor ya da cihazlara yeni bir özellik eklenmiyor. Apple güncellemeyi sadece bulunan kritik güvenlik açıklarını kapatmak için yayımlamış durumda.

Güncellemeler telefonların “Yazılım Güncellemesi” bölümünden indirilebiliyor. Bu arada Apple’ın iOS 14.7 Beta 3 sürümünü geliştiriciler için gönderdiğini belirtelim. O konuda da çalışmalar aktif olarak devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 12.5.4 önemli görünürken, firmadan kısa süre önce iOS 15 işletim sistemi geldi

Peki iOS 15’e çıktığı zaman hangi iPhone’lar geçecek? Hazırlanan listeye göre iOS 15 işletim sisteminin geleceği iPhone modelleri tam olarak şunlar olacak:

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon

İşletim sisteminin herkes için çıkışı sonbahar aylarında olacak. Bu arada iOS 15 işletim sistemi çıktıktan sonra iOS 14 kaderine terk edilmeyecek.

Teknoloji devi bu işletim sistemine de güvenlik güncellemesi vermeye devam edecek. Yani güncel tehditlerden korunmak adına eskiden olduğu gibi yeni işletim sistemine geçmek zorunlu olmayacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın