reklamı kapat

POPÜLER

Spatial Audio

Apple Music’teki Uzamsal Ses özelliğine odaklanan reklam yayında [Video]

Apple hazırladığı reklamlarına bir yenisini daha ekledi. Dün paylaştığımız reklamda iPad Pro’nun özelliklerine dikkat çeken Apple, bu kez kısa bir süre önce kullanıma sunulan Uzamsal Ses (Spatial Audio) özelliğini hedef alıyor.

Apple Music kullanıcılarına ücretsiz sunulan destek sayesinde AirPods Pro veya AirPods Max kullanıcıları ses deneyiminde farklı bir boyuta geçiyor. Dolby Atmos tabanlı Uzamsal Ses, sanatçıların müziği her yönden ve yukarıdan gelecek biçimde hazırlamasına olanak veriyor. Bu da dinleyicilere yeni bir ses deneyimi elde etmesine imkan tanıyor. Uzamsal Ses desteği, Dolby Atmos, H1 ve W1 çipe sahip tüm AirPods ve Beats kulaklıklara destek veriyor. Apple, Uzamsal Ses haricinde Kayıpsız ses özelliğini de Apple Music’te kullanıma sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uzamsal Ses haricinde Kayıpsız ses de Apple Music’te yayında

Müzik servisinde bu destek sunulsa da bu özellik ne yazik ki AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max kulaklıklarda Bluetooth desteği sebebiyle çalışmıyor. Sızıntılarıyla ün yapmış bir isim olan Jon Prosser, AirPods modellerinin kayıpsız ses teknolojisine kablosuz tarafta destek verebileceğini kısa bir süre önce iddia etmişti. Apple’ın bunun için Bluetooth yerine AirPlay teknolojisinden yararlanacağını dile getirmişti. Apple tarafından paylaşılan reklamı haberin girişinden izleyebilirsiniz.