reklamı kapat

POPÜLER

Spatial Audio Apple Music

Apple Music’e gelecek Spatial Audio’nun çıkış tarihi belli oldu

Kısa bir süre önce paylaştığımız bir haberde Spatial Audio desteğinin müzik videolarında kullanılmaya başladığını belirtmiştik. Apple’ın gerçekleştirdiği WWDC 2021 etkinliğinde Dolby Atmos desteğinin bugün yayınlanacağı açıklandı.

Kullanıcıların Spatial Audio desteğinden yararlanabilmesi için bir AirPods Pro/Airpods Max‘e ve Apple Music abonesi olması gerekiyor. Eğer bu cihazlardan birine ve müzik servisine aboneyseniz Uzamsal Ses (Spatial Audio)  özelliğini müzik parçalarında da dinleyebilirsiniz. Biz Spatial Audio ile müzik videolarını dinleme fırsatını kısa bir süre önce bulmuştuk ve gerçekten de bu özelliğin sunduğu deneyimden etkilenmiştik. Sanatçıların müziği her yönden ve yukarıdan gelecek biçimde hazırlamasına olanak veren Dolby Atmos, H1 ve W1 çipe sahip tüm AirPods ve Beats kulaklıklara destek veriyor. Dolby Atmos aynı zamanda iPhone, iPad ve Mac’in en yeni sürümlerindeki yerleşik hoparlörlerde otomatik olarak çalıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kayıpsız ses desteği de Apple Music’e geliyor

Spatial Audio haricinde Apple Music’e kayıpsız ses desteğinin de geleceğini belirtelim. Bu özellik ne yazik ki AirPods modellerinde kullanılamayacak. HomePod modelleri için de önümüzdeki günlerde bir güncellemeninin gelmesi bekleniyor. Bu güncellemeyle birlikte HomePod modellerinin kayıpsız ses desteği sunacağı ifade ediliyor. Kullanıcıların kayıpsız ses ve Spatial Audio özelliği için Apple Music’e ekstra bir ücret ödemeyeceğini de belirtmekte yarar var.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın