reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music’te Spatial Audio özelliği yayında; işte bilinmesi gereken detaylar

Apple, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada Apple Music servisine Spatial Audio ve kayıpsız ses özelliklerinin geleceğini duyurmuştu. Bu ay içerisinde yayınlanması beklenen yeni özelliklerden Spatial Audio’u şu anda müzik servisi üzerinden deneyebilirsiniz.

Bunun için bir AirPods Pro/Airpods Max‘e ve Apple Music aboneliğine ihtiyacınız bulunuyor. Eğer bu cihazlardan birine ve müzik servisine aboneyseniz Uzamsal Ses (Spatial Audio)  özelliğini müzik videolarında dinleyebilirsiniz. Biz çok sayıda şarkıcının müzik videosunu Spatial Audio ile dinleme fırsatı bulduk ve gerçekten de bu özelliğin sunduğu deneyimden etkilendik. Önümüzdeki haftalarda bu özelliğin müzik videoları haricinde parçalara da gelmesi bekleniyor. Sanatçıların müziği her yönden ve yukarıdan gelecek biçimde hazırlamasına olanak veren Dolby Atmos, H1 ve W1 çipe sahip tüm AirPods ve Beats kulaklıklara destek veriyor. Dolby Atmos aynı zamanda iPhone, iPad ve Mac’in en yeni sürümlerindeki yerleşik hoparlörlerde otomatik olarak çalıyor.

İlk etapta abonelerin hip hop, country, Latin, pop ve klasik de dahil tüm müzik türlerinde binlerce şarkıyı Uzamsal Ses teknolojisiyle dinleyebileyeceği belirtiliyor. Uzamsal Ses deneyimi için özel müzikler hazırlayan sanatçıların sayısı da hızlıca artıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music için yeni gelen özellik hakkında Dolby’den açıklama gelmişti

“Bugün Dolby Atmos ile Apple Music’in buluştuğu gün. Bu yeni müzik deneyimi sanatçıların müzik yapma ve hayranların müzik dinleme biçimini tamamen değiştiriyor.” diyen Dolby Laboratories Başkanı ve CEO’su Kevin Yeaman, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Dolby Atmos ile Uzamsal Ses teknolojisini tüm müzisyenlere ve müzikseverlere geniş ölçekte sunmak için Apple Music ile iş birliği yapıyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?