reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Tim Cook’tan Apple çalışanlarına ofise geri dönüş çağrısı

Apple çalışanlarının tam zamanlı evden çalışması birkaç ay içinde sona ereceğe benziyor. The Verge internet sayfasının haberine göre Apple’ın CEO’su Tim Cook, çalışanlara eylül ayından itibaren ofise dönmelerini isteyen bir e-posta gönderdi.

Tim Cook, şirket çalışanlarının Pazartesi, Salı ve Perşembe günü ofise gelmelerini, Çarşamba ve Cuma günleri ise evden çalışmalarını istiyor. Pek tabii bu seçenek tüm çalışanlar için geçerli değil. Yüz yüze çalışması gereken ekiplerin haftada dört ila beş gün ofise gitmesi gerekiyor.

Bazı Apple çalışanlarının pandeminin etkisini fazlaca sürdürdüğü günlerde de ofise gittiği bazı çalışanların ise evden çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor. The Verge, bir Apple yöneticisinin onayıyla şirket çalışanlarının yılda iki haftalık evden çalışma izni alabileceğini de söylüyor. Apple’ın aşılama çalışmalarının hızlıca artması ve koronavirüs enfeksiyonlarının hızlıca düşmesi sebebiyle böyle bir karara imza attığını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple dışında Google’dan da yeni çalışma düzeni hakkında bilgi

Google da kısa bir süre önce yaptığı açıklamada hibrit çalışma sisteminden söz etmişti. Google, personellerin ofis dışında üç gün boyunca çalışabileceğini diğer günler ise ofise gelmelerini istemişti.  Apple gibi Google’ın da ofislerini eylül ayında tekrardan açması bekleniyor. Çoğu çalışanın eylül ayında ofise döneceği belli bir kısmın ise evden çalışmaya devam edeceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?