reklamı kapat

POPÜLER

Apple Park

Apple’dan çalışma düzeniyle ilgili erteleme kararı

Apple, COVID-19 vakalarındaki artış sebebiyle çalışanların ofise dönüşünü erteledi. Yeni yapılan açıklamaya göre çalışanlar önümüzdeki yılın ocak ayına kadar çalışmalarını evden yürütecek. Şirketin çalışanlarına yüz yüze çalışma düzenine dönmeden bir ay öncesinde haber vereceği belirtiliyor.

Apple’ın üst düzey yöneticilerinden Deirdre O’Brien, çalışanlara gönderdiği e-postada çalışanları aşı olmaya teşvik etti ve Apple perakende mağazalarının açık kalacağını söyledi. Pandeminin etkisini yitirmediğini ve bu sebeple üzgün olduğunu söyleyen O’Brien, bu durumun dünyanın dört bir yanındaki meslektaşları için büyük bir trajedi olduğunu ifade eti. Yönetici bu süreçte herkesin birbirine destek olması gerektiğinin altını çizdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yönetimi çalışanlarının ofise dönmesini istiyor

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz ayın başında çalışanlara eylül ayından itibaren ofise dönmelerini isteyen bir e-posta göndermişti. Şirket çalışanları yeni değişiklikten şikayetçi olduklarını Apple’a mail yoluyla belirtmişti. Şirket çalışanların üç gün yüz yüze çalışmalarını talep etmişti. Çalışanlar ise pandemi sebebiyle uygulanan süreçten ötürü mutlu olduklarını hem aileleriyle zaman geçirdiklerini hem de çalışmalarını sürdüklerini dile getirmişti. Apple için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını söyleyen Apple çalışanları ofise dönmeden çalışmalarını sürdürmeyi Apple yönetimine ifade etmişti.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın