reklamı kapat

POPÜLER

Angela Ahrendts

Apple’ın üst düzey yöneticisinden beklenmedik açıklama

Apple’ın perakende lideri Angela Ahrendts, şirketten nisan ayında ayrılacağını açıkladı. Ahrendts, 2014 ilkbaharında Apple’a katıldı ve perakende müdürü olarak görev yapmak üzere Burberry CEO’luğundan ayrıldı. Apple’ın mevcut insan kaynakları lideri Deirdre O’Brien, şirketin perakende ve çevrimiçi mağaza operasyonlarını devralacak. O’Brien, Apple’ın IK ekibine de liderlik etmeye devam edecek. O’Brien’ın yaklaşık 30 yıldır şirkette olduğunu belirtmekte yarar var.

Angela Ahrendts, beş yıl önce Apple’a katıldığında üst düzey bir moda şirketinin lideri olarak Apple’a katılmıştı. O sırada, Apple, lüks kesime hitap eden altın kasalı Apple Watch’u görücüye çıkartmıştı. Bu yaklaşım hızla başarısız oldu ve şirket geniş tüketici odaklı yaklaşımını sürdürdü. Angela Ahrendts, Apple’da geçirdiği süre boyunca, Apple mağazalarının bir revizyonunu da üstlendi, ağaçları mağazalara getirdi ve onları “kasaba meydanlarına” dönüştürmeye çalıştı.  Angela Ahrendts, modaya tekrar dönüş yapmakla ilgilenebileceğini belirtti. Ahrendts moda endüstrisi hakkında özlediği şeyler olduğunu söyledi. Vogue’a konuşan Ahrendts, sektörde büyüdüğünü ve bilmesi gereken her şeyi bildiğini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ahrendts hangi moda evinin başına geçecek?

59 yaşındaki Angela Ahrendts’in hangi moda evinin başına geçeceği ise konuşulmaya başlandı. Ahrendts’in hangi moda evinin başına geçeceği ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Yeni nesil iPhone’ların tanıtımı