reklamı kapat

POPÜLER

Sahte Apple çalışanları 66 bin dolar değerinde iPhone çaldı

iPhone’ların yüksek satış fiyatına sahip olması hırsızların iştahını kabartıyor ve bu da akıllı telefonların çalındığı vakaların artmasına sebep oluyor. Bu kez gerçekleştirilen hırsızlık ise direkt olarak iPhone’un kaynağında, Apple Store‘da yapılmış durumda. Geçtiğimiz mart ayında 50 bin dolar değerinde iPhone çalan hırsızlar şimdi de 16 bin dolar değerinde iPhone’u Apple çalışanı tişörtünü kullanarak çaldı.

New York’ta bulunan Apple Store’da gerçekleştirilen hırsızlık olayı, Apple Store’ların güvenliğinin bir kez daha elden geçirilmesini gerektirecek gibi görünüyor. Apple Store’daki çalışanların giydiği kıyafetin aynısını giyen gençlerin hiçbir şüphe uyandırmadan mağazadan 19 adet iPhone çaldığı ifade ediliyor. Bu iPhone’ların toplam değerinin 16 bin doları aştığı dile getiriliyor. Polislerin kısa bir araştırmanın ardından suçluları göz altına aldığı da söylenenler arasında.

Apple Store’lardan sorumlu olan Angela Ahrendts, satış danışmanlarının giydiği kıyafetlerin değişmesinde etkili olmuştu. Basit bir tasarıma sahip olan tişörtler Apple’ın tasarım anlayışını yansıtıyordu. Fakat tişörtlerin biraz fazla basit olması hırsızların da yolunu açmış oldu. Apple’ın bu konuda nasıl bir önlem alacağı merakla bekleniyor.