reklamı kapat

POPÜLER

Apple Store hırsızlık

27 bin dolarlık “Apple Store” hırsızlığı kamerada [Video]

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce tatsız bir hırsızlık olayıyla daha gündeme geldi. Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana gelen olay, Apple Store kameralarına işte böyle yansıdı.

Geçen cumartesi şirketin ürünlerini sergilediği ve satışını yaptığı Apple Store mağazalarından birisi soyuldu. Mağaza açıkken ve müşteriler içerdeyken meydana gelen olay, sadece 30 saniye sürdü. Bu sürede 27 bin dolarlık Apple ürününü alan hırsızlar, görüldüğü üzere kimseye zarar vermeden olay yerinde uzaklaşıyor. İşte bu anların yukarıda izleyebileceğiniz güvenlik kamerası görüntüleri de yayımladı. Gerçekten çok ilginç görünen olay, gözü dönmüş hırsızların rahatlığını da gözler önüne seriyor. Teknoloji devi bu tarz durumlarda çalışanlarının olaya müdahale etmesini istemediği için de hırsızlar rahatça ürünleri alıp uzaklaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Store’da hırsızlık olayları bitmiyor

Geçtiğimiz yılın sonunda San Francisco Apple Store önünde yer alan UPS kargo kamyonundan 313 adet iPhone X çalınmıştı. Tam 370 bin dolar değeri bulunduğu açıklanan 313 telefon, o zaman beyaz Dodge aracı kullanan üç erkek tarafından ele geçirilmişti. Aynı şekilde başka bir dönemde de yine mağaza içerisinde yukarıdakine benzer bir hırsızlık yapılmıştı. Şirketin bunları engelleme şansı ise çok fazla bulunmuyor. Mağazalarını oldukça merkezi yerlere açan firma, elbette kötü niyetli kişileri yüzlerinden tanıyamıyor. Burada iş özellik alışveriş merkezindeki güvenliğe düşüyor.