reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Gigafactory 3
Tesla Gigafactory 3
Tesla Gigafactory 3

Tesla Gigafactory

Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Tesla’dan dev “Gigafactory 3” fabrika anlaşması

Elektrikli otomobil pazarının dev ismi Tesla, geleceği için çok büyük bir adım attı. Batacak dedikodularının üstünü çizen firma, Gigafactory 3 için anlaşmaya vardı.

Tesla aylardır batacak haberleriyle gündeme geliyor. Ancak firma yaptığı harcamalarla hem büyüyor hem de geleceğini sağlamlaştırıyor. İşte bunlardan bir tanesine daha imzalar atılmış durumda. Bugün yapılan resmi açıklamaya göre firma, Gigafactory 3 adı verilen yeni fabrikasını Çin’e kuruyor. Şanghay’da kurulacak fabrikanın yapımına yakın gelecekte başlanacağı belirtiliyor. 2 yıl içerisinde otomobil üretmeye başlayacağı belirtilen Gigafactory 3, şirket için gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Firma biliyorsunuz şu an üretimi Amerika Birleşik Devletleri’nde yapıyor. Yeni kurulacak fabrika ise inanılmaz büyük Çin pazarına hitap ediyor. Buradaki satışlarını artırması isteyen üretici, Gigafactory 3‘te her yıl 500 bin kadar araç üretileceğini söylüyor. Yeni fabrikanın Amerika merkezli üretimi ise etkilemeyeceği açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla Gigafactory 3

Tesla Gigafactory

Tesla Türkiye planları hakkında neler biliyoruz?

LinkedIn üzerinde Türkiye operasyonu için 7 farklı iş ilanı yayımlayan firma, burada görüldüğü üzere satış mağazasını direkt olarak İstanbul’da bulunan Zorlu Center‘a açıyor. Şirketin servis alanında açtığı iş ilanlarında ise karşımıza İstanbul Otomol lokasyonu çıkıyor. Süreç için CEO Elon Musk, “Bu arada, bu yılın sonlarına doğru Tesla’yı Türkiye’de getirmeyi planlıyoruz. Ülkenizi çok seviyorum ve açılışta bizzat orada olacağım.” açıklamasını yapıyor. 2019’a kadar çalışmalarını tamamlamayı hedefleyen Tesla, sadece otomobil satışı için planlar yapmıyor. Firma ülke çapında süper hızlı şarj istasyonları kurmak için de çalışıyor.

İlgili Video

Şirketin merakla beklenen harikası Roadster