reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3
Tesla
Tesla Model 3

Tesla’dan “Çin üretimi” Model 3 başarısı

Elektrikli otomobil pazarının dev ismi Tesla, Çin’de yer alan Gigafactory 3 ile önemli bir başarı elde etti. Fabrikadan teslimatlar resmen başladı.

Şanghay’da yer alan Tesla Gigafactory 3 fabrikası, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda büyük sayılarda Model 3 üretimine başladı haberiyle gündeme gelmişti. Çin üretimi Model 3’lerin üretimini artırdığı aktarılan firma, kısa süre önce Gigafactory 3‘ten ilk Model 3 teslimatını yaptı. Fotoğraflarını yukarıda gördüğünüz tören ile üretilen ilk 15 aracın gönderildiği aktarılıyor. Firmanın geleceği için büyük önem arz eden fabrika, gerçekten çok kısa süre işler hale gelmiş durumda. Daha önce de söylediğimiz gibi buradaki fabrikaya büyük önem veren üretici, Gigafactory 3‘te her yıl 500 bin kadar araç üretileceğini aktarıyor. Tesla’nın önümüzdeki yılın başındaki ilk Gigafactory 3 hedefi ise haftalık 3 bin kadar Model 3’ü banttan indirmek olacak deniyor. Firmanın hatta buna göre kurduğu biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla biliyorsunuz Gigafactory 4 için de çalışmalar yapıyor

Bir sonraki fabrika Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre Almanya Berlin‘de açılacak. Gigafactory 4 için burayı belirleyen elektrikli otomobil üreticisi, Avrupa’daki talebi de bu fabrika ile karşılamaya hazırlanıyor. Burada ilk olarak Tesla Model Y‘nin üretileceği aktarılıyor. Fabrikada ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin de üretileceği Musk’ın verdiği bilgiler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Şirketin merakla beklenen hiper modeli Roadster