reklamı kapat

POPÜLER

700 kilometrenin üzerinde menzil; Weltmeister elektrikli sedan modelinden ilk detaylar

Önümüzdeki yılın bahar dönemiyle birlikte adından daha fazla söz edeceğimiz Weltmeister imzalı model, menzil değeriyle zihinlerde yer edinecek.

Elektrikli otomobil piyasasına dahil olmaya hazırlanan her yeni modelin kendi perspektifinde bir noktadan fark yaratma çabası var. Kimileri üzerinde taşıdığı teknolojik destekler, kimileri tasarım, kimileri ise teknik özellik noktasında bu iddiayı ortaya koyuyor. Geçtiğimiz cuma günü tanıtılan yerli otomobil modelleriyle birlikte Türkiye’deki kullanıcıların da bu dünyaya daha ilgili olması da çok şaşırtıcı olmayacak. Hal böyle olunca tanıtılan her yeni modele dolaylı yoldan bir rakip ve kıyas noktası gibi görmeden de geçemeyebiliriz. Özellikle Çin merkezli olarak elektrikli otomobillerde inanılmaz bir girişim çılgınlığından bahsedilebilir. Bu listeye 2020’de dahil olacak Weltmeister sedan modeli de adından söz ettirme konusunda oldukça iddialı. Ekibin iddiası ise batarya teknolojisinde yatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Weltmeister cephesinden gelen ilk detaylar

Nisan ayında kapılarını açacak olan Pekin Otomobil Fuarı kapsamında gösteriminin yapılacağı modelle ilgili şu anda çok fazla detay olmadığını söyleyebiliriz. Markanın ön planda tuttuğu ilk parçalar ise menzil ve batarya üzerine. Dört kapı sedan sınıfında yer alacak aracın adı da netlik kazanmayan parçalar arasında. Resmi kaynaklardan paylaşılan ilk bilgiler ise, altyapıda kullanılan “Cell to Pack” teknolojisi üzerine. Bu yapı sayesinde 700 kilometrenin üzerine erişebilecek bir menzile sahip olacağını gördüğümüz araçta hızlı şarj desteği de standart olara sunuluyor. Araç içi teknolojisinde 5G desteğini de sunacak olan modelle ilgili önümüzdeki günlerde daha kapsamlı detaylar da karşımızda olacak. Listemizde üst sıralara not ettiğimiz projenin gelişmelerini LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Elektrikli Genovation GXE hız rekoru