reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil modelinin ismine yönelik resmi açıklama

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobil modelinin ismi ve geleceği hakkında ipuçları verdi.

Yerli otomobil konusunda belki de en çok merak edilen konuların başında marka isimi geliyor. Geçtiğimiz gün tanıtılan modellerin üzerinde Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun kısaltması olan TOGG harfleri bulunuyordu. Çoğu kişi araçların modern ve dikkat çekici tasarımı ile TOGG yazısının uyumsuz olduğunu söyledi. Ancak bu durum tamamen geçici. Henüz prototip aşamasında olan araçların birçok donanım ve görsel yapısı hazır değil. Araçlara ait marka ve model isimleri de hazır olmayan konulardan biri. Anlayacağınız modellerinde üzerinde bulunan TOGG yazısının kalıcı olması beklenmiyor. Nasıl bir marka ismi istedikleri hakkında açıklamalar yapan CEO Karataş, az da olsa bazı ipuçları paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelinin ismi hakkında en net açıklama

Mehmet Gürcan Karakaş, üzerine çalıştıkları markaları açıklamasa da yerli otomobilin ismi konusunda nasıl bir düşünce yapısı içerisinde olduklarını anlattı. Karakaş, “Marka özümüzü bu doğrultuda tanımladık. Şu anda marka adını belirleme ve test etme aşamasındayız, önümüzdeki yılın ortasına kadar da tamamlayacağız. Özgün, güçlü, özgüvenli, dönüşen, dönüştüren, samimi ve yenilikçi bir öze sahip olması gereken marka ismini belirlerken çekici, kültürel ve global dile uygun ve tescil edilebilir olması önemlidir”. şeklinde konuştu. Burada dikkat çeken en önemli detaylardan biri, marka isminin tamamen Türk kültürü odaklı olmayacağı oldu. Gelecek hedefleri doğrultusunda yerli otomobilin ismi konusunda da global düşünen şirket yetkililerinin kararlarını da bu yönde vermesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Yeni Cadillac Escalade 38 inçlik ekranla geliyor