reklamı kapat

POPÜLER

yerli-otomobil

Yerli otomobil ön siparişi başlıyor; ön ödeme tutarı belli oldu

Yerli otomobilin tanıtılmasının ardından SUV araçla ilgili detayların ardı arkası kesilmiyor. Yerli otomobili satın almayı planlıyorsanız paylaşacağımız haber hoşunuza gidecek. Sabah Gazetesi‘nin aktardığı bilgiye göre yerli otomobil yakında ön siparişe açılacak.

Yerli otomobil talebinin başlayacağını belirten Sabah Gazetesi yerli otomobile sahip olmak isteyenlerin ön ödeme için 30-40 bin TL‘yi gözden çıkarması gerektiğini belirtiyor. Talebin TOBB’un bünyesinde yapılacağı belirtiliyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) dışında başlatılan çalışma ile otomobili almak isteyenlerin sayısı ve ödeyecekleri rakamın da belirleneceği ifade ediliyor. Fabrika kurulduğu andan itibaren oluşturulacak hesapta ön ödeme paralarının toplanmaya başlayacağı dile getiriliyor. Bu modelle, otomobil fabrikasının yatırımı için gerekli olan finansmanın bir kısmının da sağlanacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil tasarımı kadar performansıyla da dikkatleri üstüne topluyor

Arkadan itişli versiyonda 200 beygir güç ve 7,6 saniyelik 0-100 performansı vadeden SUV aracın 4×4 versiyonda ise 400 beygir güç ve 4,8 saniyelik 0-100 seviyesine çıkması bekleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek yerli otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu belirtelim. 8 yıl pil garantisi sunacak yerli otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Yerli otomobilde benzinli ve dizel araçlardaki gibi mekanizmalar olmadığı için bakım maliyetinin düşük olacağını söylemek mümkün. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin ismi ise önümüzdeki yılın ortasında gerçekleşecek lansmanda ortaya çıkacak.

İlgili video

Yerli otomobilin tanıtım videosu