reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil cephesine ait Bursa’dan önemli açıklamalar geldi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil hakkında Bursa’dan kritik açıklamalar geldi.

Türk halkı, çalışmaları uzun süredir devam eden yerli otomobili yaklaşık 3 ay önce prototip olarak görme şansı buldu. Hatırlarsanız Tamamen elektrikli bir motora olacak modelin üretimi hakkında geçtiğimiz günlerde üzücü bir gelişme yaşamıştı. Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulacak fabrika için düzenlenecek tanıtım toplantısı Corona Virüsü sebebi ile ertelendi.  12 Mart tarihinde yapılması planlanan “Yeniliğe Yolculuk-Gemlik Buluşması” ileri bir tarihe ertelenmişti. Ancak bu endişelendiren gelişmenin yanında Bursa’dan güzel bir çalışma bilgisi de geldi. Pil ağırlığı sebebiyle artan ağırlığın dengelenmesi için kompozit malzemeler ile çalışmalar başlatıldı. Böylece model daha hafif olacak ve verimliliği artacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil gündemden düşmüyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay konu ile ilgili, “Ülkemizin gurur yolculuğunun Bursa’dan başlatılacak olması nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubumuza kentim ve iş dünyamız adına şükranlarımızı sunuyorum.Bursa, yerli otomobilin güçlendireceği ekosistemle gelecek 50 yılın da otomotiv endüstrisi merkezinde yer almaya devam edecek. Bursamızın Türkiye ekonomisinin kalkınmasındaki öncü rolü daha da güçlenecek. Yerli otomobill projemizde yüksek pil ağırlığının dengelenmesini sağlayacak inovatif bir proje başlattık. Bu teknoloji, yerli otomobilin seri üretimine de imkan oluşturacak” şeklinde  konuştu.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu