reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil, maket polis aracı olarak yollara çıktı!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil, gören herkesi oldukça şaşırtan bir şekilde yollarda görüntülendi.

Türk halkı, çalışmaları uzun süredir devam eden yerli otomobili yaklaşık 3 ay önce prototip olarak görme şansı buldu. Tamamen elektrikli bir motora ve iddialı tasarım hatların sahip model kamuoyundan büyük beğeni toplamıştı. 2022’de piyasaya çıkması planlanan yerli otomobilin fabrika çalışmalarına da start verilmişti. Ancak model piyasaya çıkmadan haberleri gelmeye devam ediyor. Muğla Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bir yerli otomobil çalışması bütün vatandaşların dikkatini çekiyor. Yerli otomobilin sedan modeli üzerine yapılan çalışma sonucu araç, bir polis aracına dönüştürülmüş. Ardından hazırlanan bir maket yol kenarına yerleştirilmiş. Üstelik üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde gerçek bir polis aracı gibi tepe lambası da yanıyor. Daha önce de çeşitli illerde uygulanan bu yöntem, sürücülerin kurallara uyması için yapılıyor. Çoğu vatandaş yerli otomobili ilk gez canlı görmesinin etkisi ile fotoğraf çektirmek için yol kenarında duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil fabrika tanıtımına bir erteleme gelmişti

Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceği açıklanan araç için fabrika ön çalışmaları da başlamıştı. Çalışmaların ve üretim merkezinin son durumu hakkında bir açıklama yapılması amacıyla 12 Mart tarihinde bir toplantısı yapılacaktı. “Yeniliğe Yolculuk-Gemlik Buluşması” adı verilen toplantının ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Yeni tarih hakkında ise bir bilgi şimdilik paylaşılmadı. TOGG tarafından konu ile bir açıklama bekletiğini de belirtelim.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu