reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil cephesinden üretim yeri hakkında önemli gelişme

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilecek yerli otomobil cephesinden üretim yeri hakkında dikkat çeken bir haber geldi.

Türk halkı, çalışmaları uzun süredir devam eden yerli otomobili yaklaşık 3 ay önce prototip olarak görme şansı buldu. Tamamen elektrikli bir motora ve iddialı tasarım hatların sahip model kamuoyundan büyük beğeni toplamıştı. 2022’de piyasaya çıkması planlanan yerli otomobilin fabrika çalışmalarına da start verilmişti. Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretileceği açıklanan araç için fabrika ön çalışmaları da başlamıştı. Hatırlarsanız Gemlik ilçesinde bulunan 4 milyon metrekarelik arazi askeri bölgeydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tanıtım sırasında yaptığı açıklamada bu arazinin 1 milyon metrekaresinin üretim için kullanılacağını da duyurmuştu. Bursa’dan gelen son gelişmelere göre de bahsi geçen arazinin sanayi alanına katılması için  Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşmeler yapıldı. Karar oy birliği ile kabul edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil çok ilgi çekiyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş konu ile ilgili; “2018 yıl Mart ayında külliyede Sayın Cumhurbaşkanımızla yaklaşık bir saat görüşme yaptım. Bu söz konusu yeri de ben söyledim. Askeri hara olarak kullanılan alanın ülke ekonomisi, şehir ekonomisi açısından rantabl kullanılmadığını ifade ettim. Orada yapılan işlemleri asla küçümsemiyorum onlar da çok önemli hizmetler ancak burayı ülke ekonomisine daha iyi kazandırabilir miyiz? Onu paylaştım. Bugün aldığımız kararın hem ülke ekonomisine hem kentimize hayırlı olmasını diliyorum şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu