reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Bakan Varank konuştu; yerli otomobil için önemli açıklama

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından çalışmaları sürdürülen yerli otomobil için Bakan Varank hepimizi heyecanlandıran bir açıklama yaptı.

Son günlerde yerli otomobil projesi için oldukça hararetli günler geçiriliyor. Çünkü koronavirüs salgını sebebi ile bir nebze olsun yavaşladığı düşürülen proje için açıklamalar üst üste geliyor. Önce açıklanan ÇED olumlu raporu arından yatırım teşvik belgesi ve bu sefer de Bakan Varank’ın olumlu açıklamaları.. Varank her şeyin yolunda olduğunu işaret ederek fabrikaya ait temel atma töreninin uygun bir zamanda yapılacağını söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ”Türkiye’nin otomobili temel atımı, uygun bir takvime göre, kısa bir süre sonra gerçekleşecek” şeklinde konuştu. Yıllık üretim kapasitesi 175 bin olması beklenen fabrika, 4 bin kişiye doğrudan iş sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil projesi geçtiğimiz günlerde Yatırım Teşvik Belgesi almıştı

Açıklanan ÇED raporu gelişmesinin ardından geçtiğimiz günlerde” Yatırım Teşvik Belgesi’ alındığı duyurulmuştu. Böylece projenin olası finansal problemlerini daha hızlı çözmesi bekleniyor. TOGG’nin yaptığı açıklama,  “ÇED Olumlu Raporu ardından faaliyetlerimizi daha da hızlandıracak Yatırım Teşvik Belgesi’ni de aldık. Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak üzere çıktığımız #YeniLigeYolculuk hız kesmeden devam ediyor. Ülkemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verilmişti. Anlayacağınız art arda gelen pozitif açıklama ve gelişmeler hepimizi yeniden heyecanlandırdı. Yerli otomobil hakkında tüm gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlgili Video