reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Notebook dizüstü bilgisayar

Xiaomi tarafından iddialı gelen yeni ürünler

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi, kısa süre içerisinde yeni Mi Notebook dizüstü bilgisayar modeli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Xiaomi uzun süredir yeni Mi Notebook modeli içi ufak ufak paylaşımlar yapıyor. Resmi olarak 11 Haziran tarihinde tanıtılacak dizüstü bilgisayar, gelen aşağıdaki son paylaşıma göre tam 12 saatlik bir pil ömrüyle yolda bulunuyor. İnce çerçevelere sahip modern bir tasarıma sahip olacak bütçe dostu dizüstü, henüz net değil ancak yüksek ihtimalle gücünü Intel’in 10. jenerasyon işlemcilerinden (Kesin olarak Core i7’ye kadar) ya da AMD’nin Ryzen 4000 serisi mobil işlemcilerinden alıyor. Yapılan paylaşımlarda kalın bir gövdeye sahip olacağı görülen dizüstünün, “Horizon Edition” isimli bir versiyonu da olacak deniyor. Bu sürümün 10 saat pil ömrü sunacağı, SSD ile donatılacağı ve 14 inç çerçevesiz ekran taşıdığı aktarılıyor. Xiaomi’nin yeni Mi Notebook modellerini Türkiye’ye de getirmesini bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi en son yeni RedmiBook serisi ile gündem olmuştu

Yüzde 90 ekran gövde oranlarıyla oldukça dikkat çeken ve genel olarak bir MacBook Pro gibi çok modern bir tasarıma sahip olan yeni RedmiBook serisi, tam olarak RedmiBook 13, RedmiBook 14 ve RedmiBook 16 modellerinden oluşuyor. İsimlerinden görülen ekran boyutlarıyla hazırlanan modeller, iki farklı işlemci, RAM ve depolama kombinasyonlarıyla elde edilebiliyor.  Parmak izi sensörüne sahip RedmiBook 13 ve RedmiBook 14 modellerine 40 Wh ve RedmiBook 16’ya ise 46 Wh pil koyan firma, üç cihazda da 1080P çözünürlükte LCD paneller (sRGB yüzde 100 kapsanıyor) kullanıyor. Fiyatlar ise yaklaşık olarak 520 dolardan başlıyor.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun çok dikkat çeken yeni modeli